:: Szkola Podstawowa w Rusocicach: AKTUALNOŚĆI

strona przeniesiona! kliknij tutaj:
szkolarusocice.czernichow.pl






UWAGA!

Zebranie ogólne i spotkanie z wychowawcami klas we wtorek 25 września 2018r.

Początek - godzina 17.00.

Obecność rodziców pożądana ze względu na coroczne wybory Rady Rodziców i odbiór kodów (osobiście) w celu zalogowania się do dziennika elektronicznego (do systemu Synergia). Zapraszamy!





Uwaga!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 3 września 2018 r.
- godz. 8.00 - msza święta w kościele parafialnym p w. Narodzenia NMP
- godz. 9.00 – część oficjalna w budynku szkoły



LATO NA WSI

27 CZERWCA 2018 R. - wycieczka do Bielska.
Zbiórka o godz. 8.30 pod szkołą.
Powrót w późnych godzinach popołudniowych.


3 LIPCA 2018 R.- wycieczka do Lipowej (gospodarstwa agroturystycznego) i do PARKU DINOZAURÓW w Zatorze.
Zbiórka o godz. 9.00 pod szkołą.
Powrót około godz. 16.00

Koszt każdej wycieczki 5 zł

Każdy uczestnik musi dostarczyć zgodę rodzica na wybraną wycieczkę.

Proszę wziąć ze sobą prowiant (kanapki i napoje) na cały dzień.




VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS” 2017/2018

Uroczystą galą w Zamku Krolewskim na Wawelu zakończyła się szósta edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakus”. 25 maja br. laureaci i finaliści – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych – odebrali dyplomy i nagrody.
Nasz uczeń z VI klasy, Jakub Knapik, zajął III miejsce. Gratulujemy świetnego wyniku!


Organizatorami konkursu adresowanego do uczniów i uczennic klas V i VI szkół podstawowych są: Zamek Królewski na Wawelu oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego.
Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do aktywnego poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend.




WARSZTATOWE ZAJĘCIA Z GEODEZJI

21 maja br. klasy IV - VII wzięły udział w ciekawych zajęciach warsztatowych z geodezji, zorganizowanych przez zespół Koła Naukowego Geodetów "Dahlta" z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.
Goście najpierw opowiedzieli uczniom, na czym polega praca geodety, później zaprezentowali sprzęt oraz wskazali, jakie wyniki można dzięki niemu uzyskać.
Następnie wszyscy udali się w teren, aby w małych grupkach wziąć udział w geodezyjnej olimpiadzie, w której trzeba było m.in. sprawnie przemieszczać się między kijkami, przenieść kubek wody na łacie geodezyjnej czy wreszcie jak najlepiej oszacować odległość w terenie. Emocji było dużo, wywrotek i wylanych kubków także. Na koniec chętni mogli pomierzyć wysokości i kąty dzięki niwelatorowi i teodolitowi geodezyjnemu.
Bardzo dziękujemy paniom: Dajanie, Gabrieli i Agacie oraz panu Joachimowi za poświęcony czas, za przeprowadzenie zajęć oraz podzielenie się swoją pasją.




W DNIU 15.06.2018 W GODZ. 9:00 - 11:00 ODBĘDZIE SIĘ DZIEŃ ADAPTACYJNY DLA DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!



SPOTKANIE Z ARTYSTĄ RZEŹBIARZEM

Dzięki uprzejmości i pomocy pani Mirki, cioci Maksia Frenia, uczniowie klasy pierwszej i drugiej mogli spotkać się w Rząsce ze znanym artystą rzeźbiarzem, prof. Czesławem Dźwigajem i obejrzeć Jego miejsce pracy. Pan Profesor w swym dorobku ma kilkadziesiąt pomników, m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Wenecja i Garncarskiej w Krakowie; blisko 80 pomników Jana Pawła II w kraju i za granicą. Artysta jest również twórcą kilkudziesięciu tablic pamięci i popiersi, ponad 100 witraży i ponad 600 medali i plakiet.

Uwagę dzieci, zwłaszcza chłopców, przyciągnęły wiszące w galerii na ścianie stare pistolety, a na stoliku modele żaglowców. Ogromnym zaineresowaniem cieszył się zbiór kapeluszy z całego świata, dzwonków i medali. Chętni przymierzyli sombrero, hełm strażacki, czapkę szlachecką.

W pracowni wszyscy mogli zapoznać się z kolejnymi projektami artysty rzeźbiarza oraz spróbować swoich sił - przekonać się, że rzeźbienie w glinie nie jest prostą sprawą.

Uczniowie na długo zapamiętają spotkanie z panem Profesorem, szczególnie miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie.





ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O tym ważnym wydarzeniu przypomnieli Iza Morawska, ucz. kl. 6 i Kacper Kraczka, ucz. kl.7. Natomiast ich koledzy z klas 4-7 przenieśli zgromadzonych w czasy obrad Sejmu Wielkiego. Przedstawili zebranym, jak wyglądała ówczesna sytuacja w Polsce i w jaki sposób uchwalono Konstytucję.
Niewątpliwie splendoru naszej szkolnej uroczystości dodały nie tylko krótka inscenizacja, oryginalne  stroje młodych aktorów, teksty patriotyczne, ale także piosenki. Na uroczystości nie mogło zabraknąć „Majowej jutrzenki” , „Poloneza 3 Maja” czy „Pamięci w nas”, przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela muzyki.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego.




Dzień Ziemi

Najpierw klasa V, w przygotowanym przez siebie przedstawieniu, pokazała krótką historię chorującej Pani Ziemi, ucząc nas, jak stać się lekarzem dla tak pięknej pacjentki.

Później ekodoradca z Gminy Czernichów, pani Agnieszka Smaga, opowiedziała o działaniach podejmowanych przez gminę w celu zapewnienia dobrego stanu naszego środowiska, szczególnie podkreślająć rolę odnawialnych źródeł energii.

Na koniec wszyscy włączyliśmy się do zorganizowanej przez Gminę Czernichów akcji „100 dębów na 100-lecie niepodległości Polski”. Dęby przyjęły imiona Józef i Ignacy na cześć dwóch ważnych dla naszego kraju postaci. Zaszczyt posadzenia drzewek przypadł przewodniczącemu Rady Uczniowskiej- Kamilowi Pieniążkowi z klasy 5 oraz jednej z najzdolniejszych naszych uczennic, Julii Rams z klasy 6.





SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ GAWRYLUK

Zabawne, a zarazem wzruszające, historie o bohaterach swoich książek, o mieszaniu fikcji i wyobraźni oraz o pomysłach na fabułę i bohaterów opowiedziała na spotkaniu z uczniami klas I-III pani Barbara Gawryluk- laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa, tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej i dziennikarka radiowa. Dzieci z zainteresowaniem poznawały niesamowite przygody dzielnych psów Dżoka i Baltica oraz zabawne perypetie weterynarzy z Kliniki Zdrowego Chomika.
Spotkanie zakończyło się kolejką po autografy.





Klasa 3 śladami tajemnicy "Czarnego Diamentu"

Co byście zrobili, gdyby w Wasze ręce wpadł prawdziwy skarb? Nie jakieś tam plastikowe błyskotki, ale na przykład solidna skrzynia z pieniędzmi, złotem, diamentami? Pojechalibyście w podróż dookoła świata, czy wydalibyście wszystko na Disneyland?
A co, gdyby ten skarb w dodatku miał prawdziwe moce? Nie balibyście się go?
To historia tak niewiarygodna, że wydaje się nieprawdziwa. A jednak wydarzyła się naprawdę, w dodatku u nas w Krakowie. Setki lat temu w ruinach pewnego budynku odkryto olbrzymi skarb. Wśród złota i drogich kamieni leżał też on - Czarny Diament - karbando. Prawdziwa rzadkość. Mówiono, że chroni przed złem i strzeże wiary. Mówiono, że spadł z nieba.
Skąd się wziął Czarny Diament w Krakowie? Czy naprawdę posiadał tajemne moce? Co się z nim stało?
W minioną środę, korzystając z towarzystwa pięknej pogody, klasa 3 wędrowała po Krakowie śladami tej właśnie tajemnicy.




LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH do oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej w Rusocicach


1. Fajto Emilia
2. Fajto Paweł
3. Gala Jakub
4. Guzik Franciszek
5. Knapik Magdalena
6. Kraczka Antoni
7. Kubarek Tymoteusz
8. Łatak Julia
9. Morawski Filip
10. Morawski Jakub
11. Nastałek Jakub
12. Sykała Krzysztof
13. Szostak Karolina

Najniższa liczba punktów uprawniająca do kwalifikacji 17 pkt.


LISTA KANDYDATÓW NIEZAKWALIFIKOWANYCH do oddziału przedszkolnego
w Szkole Podstawowej w Rusocicach


1. Bolech Magdalena
2. Figuła Ksawery
3. Grela Oliwier
4. Guzik Stanisław
5. Karp Jakub
6. Kraczka Alan
7. Kołodziej Piotr
8. Kozioł Kaspian
9. Kurzański Sebastian
10. Orlik Jakub
11. Pastuszka Maja
12. Płatek Szymon
13. Tyrpa Joanna
14. Zabagło Aleksander

Najniższa liczba punktów uprawniająca do kwalifikacji 17 pkt.


UWAGA !


Rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego
zobowiązani są do złożenia w siedzibie szkoły pisemnego potwierdzenia woli przyjęcia ich dziecka do przedszkola, wyrażonej we wniosku,
w nieprzekraczalnym terminie: 16.04.2018 – 24.04.2018
(brak pisemnego potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu i skreśleniem dziecka z listy zakwalifikowanych do przyjęcia)

Wniosek do pobrania na stronie internetowej szkoły:
www.rusocice.nakoz.org – zakładka przedszkole lub w sekretariacie szkoły od 8.00 – 14.00





KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI "CZAJNICZEK"


Wspaniałe, barwne i pobudzające wyobraźnię ilustracje, którymi ubogacona jest książka „Czajniczek" (aut. Etsuko Watanabe), stały się inspiracją do zorganizowania konkursu plastyczno – literackiego dla uczniów klasy IV.

Bohaterką tej książki jest mała Bianka, którą mama poprosiła o kupno czajniczka. Dziewczynka wędruje przez wiele różnych krain spotykając niesamowitych bohaterów.

Laureatką pierwszego miejsca została Julia Cukier.




Uwaga!
Spotkanie z Rodzicami, ze względu na rekolekcje wielkopostne i czas spowiedzi w Kościele w Rusocicach, przenosi się z dnia 27.03.2018 r. na dzień 10.04.2018 r., godzina 17.30.

W dniu 27 marca br. zajęcia w szkole będą odbywać się według planu do godziny 10.35.
Wyjście do kościoła na nauki rekolekcyjne nastąpi o godzinie 10.40.
Powrót uczniów klas I-III do szkoły pod opieką nauczycieli około 12.00.
Zajęcia świetlicowe (po rekolekcjach) bez zmian.





„Zakazana szkoła”

Historia ma to do siebie, że choć opowiada nam pewne fakty i doświadczenia czasów minionych, to ciągle jest żywa. Żywa, bo wracając do tego, co było kiedyś, tworzy się coś ciągle na nowo.
15 marca br. 7-osobowa, męska drużyna w składzie: Kacper Kraczka, Szymon Wyroba, Konrad Starowicz, Nikodem Malik, Jakub Knapik, Kamil Pieniążek, Szymon Paszcza, pod opieką p. Piotra Potońca wzięła udział w terenowej grze miejskiej w Krakowie pod hasłem "Zakazana Szkoła". Gra organizowana m.in. przez IPN oraz Muzeum Historyczne Krakowa, przeznaczona raczej dla uczniów starszych, czyli gimnazjów i liceów, dotyczyła tajnego nauczania w czasie okupacji hitlerowskiej Krakowa w latach 1939-1945, kiedy to szkolnictwo zostało zamknięte dla uczniów i studentów polskich, z wyjątkiem czteroklasowych podstawowych szkół mających za zadanie raczej germanizację niż edukację, oraz nielicznych szkół zawodowych. Tajne komplety, bo tak nazywały się lekcje prowadzone po mieszkaniach, wiązały się z wielką odwagą, gdyż w razie złapania profesorów lub uczniów groziły im kary śmierci, obóz koncentracyjny bądź obóz pracy..
Nasi uczniowie mieli za zadanie podjąć taką edukację w "podziemiu", nie dając się zdekonspirować. Musieli znaleźć kolejne punkty spotkań w oparciu o mapę Krakowa z niemieckimi nazwami ulic, przeszli nagłą kontrolę gestapo w trakcie słuchania nielegalnego radia polskiego, a także wykazali się wiedzą o postaciach i organizacjach związanych z tajnym nauczaniem.
Gratulujemy chłopcom zajęcia wysokiego - 2. miejsca na 9 zespołów, pokonali drużyny licealne i gimnazjalne.

Oto klasyfikacja medalowa gry miejskiej:
I. miejsce: Zespół „Agaton” – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Przegini
II. miejsce: Zespół „Murawa” – Szkoła Podstawowa w Rusocicach
III. miejsce: zespół „Foto-Hecker” – IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu
Brawo!




Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2017/2018 – II półrocze

27.03.2018: godz.17.30 - wywiadówka
22.05.2018: godz.17.30 – wywiadówka; spotkanie z Radą Rodziców




Pasowanie na czytelników

Szkolna biblioteka to miejsce wyjątkowe. Mieszkają w nim książki, które jeżeli tylko im się na to pozwoli, mogą stać się naszymi najlepszymi przyjaciółmi.
Jednak zanim ktoś stanie się naszym przyjacielem, konieczne jest, aby czegoś się o nim dowiedzieć. Uczniowie klasy pierwszej poznali zatem drogę książki, którą musi pokonać od momentu wymyślenia jej przez autora, poprzez kolejne etapy jej powstawania w wydawnictwie, drukarni, introligatorni, księgarni, aż do momentu, kiedy możemy ją wypożyczyć w bibliotece.
Następnie zajrzeli do środka, aby poznać wnętrze książki. Wszystko to jest warunkiem, aby zdecydować, czy konkretna książka jest dla nich odpowiednia i czy mogą się z nią zaprzyjaźnić. Równie ważne jest jednak to, czy będą odpowiednio traktować książki. Pierwszoklasiści poznali zasady, których trzeba przestrzegać obcując z książką zarówno w domu jak i na miejscu w bibliotece.
Spotkanie zwieńczyło uroczyste pasowanie uczniów na czytelników oraz wspólne złożenie przysięgi czytelniczej.




Język angielski poza klasą

Czy zajęcia ograniczają się do sali lekcyjnej?
Ależ nie! O ile ciekawiej jest doświadczać na własnej skórze i realnie sprawdzić się w nowych sytuacjach. W ramach innowacji pedagogicznej "język angielski poza klasą" nasi uczniowie wybrali się już na zajęcia do banku, do centrum informacji turystycznej, na Dworzec Główny w Krakowie. Obsługa bankomatu i biletomatu w angielskiej wersji nie jest już im obca.
W lutym wybrali się do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Mogli się przekonać, jak wygląda terminal pasażerski i poznać specjalistyczny sprzęt używany na lotnisku. Podczas wycieczki nasi uczniowie przeszli precyzyjnie ścieżkę pasażera z bagażem rejestrowanym i poznali wszelkie procedury, z jakimi spotyka się pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Terminologia w języku angielskim związana z lotniskiem jest szczególnie istotna. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wydrukowania swojej karty pokładowej, przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa i wypróbowania swoich sił na symulatorze lotów.




Karnawał to czas wspaniałej zabawy.
W sobotę 3 lutego 2018 r. w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.
Plan uroczystości:

13:30 - 16:00 - Przedszkole i kl. 0

15:30 - 17:30 - kl. I-III

16:00 - 19:00 - kl. IV - VII.

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkoły i wszystkich chętnych. Mile widziane stroje karnawałowe.





Bądźmy życzliwi nie tylko od święta!

24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia wszystkich obowiązywał żółty kolor ubrania. Wolontariusze przygotowali wiele atrakcji, by 24 listopada stał się dniem dobrych uczynków i emocji. Dzieciaki mogły wylosować miłe słówka, zagrać w zabawną grę, złożyć ciekawe origami i podarować je wybranej osobie, napisać coś miłego dla kogoś fajnego, spróbować swoich sił , grając na organach.Wielką atrakcją dla całej społeczności szkolnej była fotobudka, w której każdy mógł sobie zrobić wesołe zdjęcie. Od poniedziałku do piątku uczniowie w ramach życzliwości i "Tygodnia Zdrowego Odżywiania " i przygotowywali także zdrowe i smaczne potrawy, którymi częstowali koleżanki i kolegów ze szkoły.



10. SPOTKANIE „Z PIEŚNIĄ KU WOLNOŚCI”

W ramach obchodów Święta Niepodległości nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zaprosili rodziców, gości i mieszkańców Rusocic do wspólnego przeżywania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 10. już spotkaniu „Z pieśnią ku wolności”.

Uroczystość rozpoczął polonez z „Czasu honoru” w wykonaniu uczniów klas 4-7. Imprezę dodatkowo uświetniła krótka, przeplatana tekstami poetyckimi, lekcja historii. Miłym akcentem był teatr cieni.
Uczniowie i nauczyciele wspólnie z zaproszonymi gośćmi z bijącym sercem nucili bliskie sercu każdego Polaka pieśni.
Spotkanie uzmysłowiło nam, że dziś żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność mamy obowiązek umacniać.

Punktem końcowym programu był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.



10. spotkanie "Z pieśnią ku wolności" w Szkole Podstawowej w Rusocicach

Serdecznie zapraszamy 12 listopada 2017 roku Nauczycieli, Rodziców, Uczniów oraz Mieszkańców Rusocic do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych.
Początek godzina 16.00.




20 października gościł w naszej szkole Teatr Profilaktyczny Moralitet z Krakowa. Dla uczniów z klas I -VII przygotował przedstawienie pt."Słodka". Była to historia dziewczyny z tzw. " dobrego domu", która swoim zachowaniem terroryzowała innych uczniów. Sytuacje stosowanej brutalności nagrywała telefonem ,A następnie umieszczała w internecie.

Uczniowie po obejrzeniu spektaklu mogli uświadomić sobie ile złego i krzywdy może wyrządzić przemoc i agresja stosowana wobec rówieśników.



SUPERCHŁOPAK 2017

W przeddzień Dnia Chłopaka, 29 września 2017roku w nazej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą przygotowali przedstawienie pt.”Mleko czy kakao”, w którym- niczym w studiu telewizyjnym- odbywały się wywiady z chłopakami, pokazy mody męskiej, komentarze sportowe, a trenerka fitness zachęcała do codziennych ćwiczeń sprzyjających ukształtowaniu męskiej muskulatury. Nie zabrakło też życzeń i dedykacji taneczno-muzycznych.
Po inscenizacji reprezentanci chłopców z klas I – VII zmagali się w konkurencjach o tytuł „Superchłopaka 2017” w dwóch kategoriach wiekowych. Chłopcy rozpoznawali marki znanych samochodów oraz narzędzia przydatne w każdym domu. Wykazywali kreatywność w tańcu z mopem, rozgrywkach sportowych oraz w wykonywaniu bransoletki z rozsypanych koralików. Zwycięzcą uczniów młodszych został Jan Turaczyk z klasy I, natomiast uczniów starszych – Szymon Knapik z klasy IV.
Dzień ten przyniósł wiele zabawy, radości i... łez (szczęścia?).




Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2017/2018 – I półrocze

24.10.2017 – dzień otwarty: godz.17.30 - 18.30
19.12.2017 – wywiadówka: godz.17.00
19.01.2018 – wywiadówka: godz.17.00
6.02.2018 – wywiadówka śródroczna: godz.17.00


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018:

30 kwietnia 2018r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
2 maja 2018 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
4 maja 2018 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
1 czerwca 2018r.- Dzień Sportu
19 czerwca 2018 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze





Uwaga!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 nastąpi 4 września 2017 r.
- godz. 8.00 - msza święta w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP
- godz. 9.00- część oficjalna, z powodu remontu, w salce katechetycznej.





Uwaga!

Rozpoczęcie zajęć w oddziale przedszkolnym 3 i 4 latków 4 września o godz.7.00 w budynku szkoły.
O godz. 8.00 - w oddziale przedszkolnym 5 i 6 latków.





UWAGA!

23 czerwca 2017 r. uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
O godz. 8.00- msza święta w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP. Po mszy nastąpi część oficjalna, w salce katechetycznej, i potrwa do ok. 9.45.




KONKURS PLASTYCZNY
„MOJA ULUBIONA POSTAĆ KSIĄŻKOWA”

Tematem konkursu, skierowanego do dzieci w wieku 6–9 lat, było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej swojej ulubionej postaci książkowej.
Uczestnicy wykonali pracę plastyczną w formie płaskiej, w dowolnej technice.
Ocenie podlegały ciekawy pomysł i interesujące wykonanie.
14 czerwca br. wyłoniono spośród 22 prac zwycięzców.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Starowicz Zofia, ucz. klasy 2
II miejsce:Julia Cukier, ucz. klasy 3
III miejsce: Kamila Janik, ucz. klasy 3




PIKNIK RODZINNY

11 czerwca br. na terenie wokół Kościoła parafialnego w Rusocicach, odbył się festyn całej rodziny szkolnej. W ubiegłych latach to wydarzenie nosiło nazwę "Święta Niezapominajki", a od dwóch odbywa się pod hasłem "Grunt to Rodzinka".

Rozpoczęliśmy występami uczniów i przedszkolaków, którzy muzycznie i artystycznie nawiązali do dwóch głównych tematów naszego spotkania: rodziny i bezpieczeństwa. Nie brakło więc piosenek o mamach, ale także i teatralnej inscenizacji o pawiu, który nie przestrzegał przepisów drogowych.

Każdy miał okazję podejść do różnych stanowisk. Można było, między innymi, sprawdzić rodzinne umiejętności sprawnościowe i zręcznościowe, zmierzyć ciśnienie, wejść do wozu strażackiego OSP Rusocice, złożyć swoje odciski palców i dowiedzieć się czegoś więcej o bezpieczeństwie przy „stoisku” prewencji (specjalnie zorganizowanym w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”) nadkom. Izabeli Ciarki i st. sierż. Moniki Kołodziejczyk –Knapik, pań policjantek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie.

Nad naszą energią, jak co roku, czuwała rodzina państwa Morawskich, serwując pyszne, ciepłe posiłki oraz liczna grupa rodzin, która przygotowała na tę okazję ciasta i słodycze.

Dziękujemy wszystkim za obecność i spędzony czas. Za rozmowy i chęć do tego, żeby się ze sobą spotkać i jeszcze lepiej poznać. Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Szczególnie dziękujemy ks. Leszkowi Matei za życzliwość i kolejny rok gościny na terenie wokół Kościoła.

http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/kreci-mnie-bezpieczenstwo-piknik-rodzinny-w-rusocicach



OLIMPIADA TALENTÓW

9 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „Olimpiada talentów”. Do zaprezentowania swoich zdolności w nietypowym show zgłosiło się wielu uczniów. Były to popisy taneczne, wokalne i instrumentalne. Nie zabrakło także talentów plastycznych. Wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę.

Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie.
Ostatecznie p. Dyrektor Ewa Chodźko ogłosiła werdykt.

I miejsce w grupie uczniów młodszych (klasy I-III) zajęła Martyna Gąsiorek , a wyróżnienie otrzymała Karolina Mrowiec.
I miejsce w grupie starszej ( klasy IV-VI) zajęła Julia Rams, a wyróżnienie otrzymał Dawid Knapik.




DZIEŃ ADAPTACYJNY
DLA DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH DO ODDZIAŁU 3-4 LATKÓW
16 CZERWCA 2017 R. W GODZ. : 9.30 - 11.30.
ZAPRASZAMY!




JAKUB KNAPIK, uczeń klasy piątej, został  laureatem (otrzymał wyróżnienie II stopnia)
V MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUS” 2016 / 2017

Organizatorzy:
Zamek Królewski na Wawelu oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego










Zapraszamy na Piknik Rodzinny "GRUNT TO RODZINKA w dniu 11 czerwca br. Początek: godz. 16.00. Miejsce spotkania: teren zielony przy Kościele pw. Narodzenia NMP w Rusocicach.

Szczegóły poniżej.

Liczne atrakcje:

- występy artystyczne uczniów,

- dla łasuchów: grill, ciasta,

- gry i zabawy dla dzieci i rodziców,

- niespodzianki.




226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły spotkali się w sali gimnastycznej, aby uczcić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja; ponadto docenić fakt, że żyjemy obecnie w wolnej Polsce, przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne sprzed 226 lat.

Na spotkanie złożyła się krótka inscenizacja przygotowana przez uczniów klas 4-6 pod opieką nauczycieli języka polskiego i historii. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się w pięknych i barwnych strojach, przygotowanych na tę okazję.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor dziękując nauczycielom i uczniom za występ.





21 kwietnia w naszej szkole gościł teatr profilaktyczny "Kurtyna". Wystawił spektakl pt. „Awantura o żabę", uroczą opowieść o pożytkach płynących z pracowitości, dobrego zachowania, akceptacji i szacunku do innych. Była to też wyraźna przestroga przed tym, aby unikać lenistwa, próżności, samolubstwa, agresji, kłótliwości . Sztukę obejrzeli uczniowie klas 0-VI. Dla starszych uczniów zostały zaprezentowane także dwie sceny przedstawienia pt. "Twoje nowe jutro", opowiadającego o odpowiedzialności, przyjaźni i dobroci.




Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Zdrowia. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

W tym roku przebiegł on pod hasłem walki z depresją. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i różnych krajów.

Aby zapobiegać depresji, uczniowie postanowili krzepić kulturę fizyczną i sport. W dwóch grupach wiekowych (kl.0-III i kl.IV-VI) walczyli o tytuł sportowej klasy. Chłopcy i dziewczęta przyszli tego dnia ubrani na sportowo. Zaprezentowali zestawy ćwiczeń gimnastycznych i z wielkim zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania.

Zwycięzcom gratulujemy!

Jednak tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy, którzy preferują zdrowy styl życia.





IX GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Wzorem lat ubiegłych w szkole odbył się IX już Gminny Konkurs Języka Angielskiego. 23 marca zaszczycili nas swoją obecnością najlepsi uczniowie z ośmiu szkół z naszej gminy, którzy zostali wcześniej wytypowani w szkolnych eliminacjach. Wszyscy byli świetnie przygotowani i gotowi do walki o tytuł mistrza języka angielskiego!

W tym roku uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa i gramatyki języka angielskiego oraz wiedzą na temat San Francisco. Zaszczytne I miejsce zdobyli: Julia Malik, Piotr Kapusta i Michał Malik z Zespołu Placówek Oświatowych w Rybnej. Na II miejscu uplasowali się gospodarze konkursu: Filip Starowicz, Konrad Starowicz i Kacper Kraczka. Tuż za nimi, na III miejscu podium stanęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej: Karolina Żak, Oliwia Irlik i Hubert Pełka. Wszyscy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy za miło spędzony czas!
Dziękujemy też naszym głównym sponsorom konkursu – Szkole Języków Obcych „ Next Door Teacher" i Urzędowi Gminy Czernichów.

Rekrutacja 2017 / 2018
Zapraszamy do zapisów na kolejny rok szkolny do pierwszej klasy.
Karta zgłoszenia dziecka

Od 28 marca 2017r. do 14 kwietnia 2017 roku szkoła prowadzi rekrutację do 10 godzinnych
( 7:00 – 17:00) oddziałów przedszkolnych.
Zapraszamy:
Dzieci 6 – letnie objęte ustawowo obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego,
oraz dzieci młodsze na wniosek rodziców.
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
Oddział przedszkolny - wniosek
Oddział przedszkolny - deklaracja kontynuacji




LEKCJA W REMIZIE

15 marca 2017 roku uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusocicach. W rolę nauczyciela wcielił się pan Witold Wasilewski, strażak z wieloletnim doświadczeniem. Pomimo chłodnej pogody zostaliśmy przez niego ciepło przyjęci. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat działalności straży w naszej okolicy. Każdy uczeń miał możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i wejścia do wozu strażackiego. Podczas spotkania pan Wasilewski zwrócił uwagę na bezpieczeństwo obchodzenia się z ogniem oraz ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat ratowniczo-gaśniczych zadań straży pożarnej oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Niektórzy zadeklarowali chęć wykonywania tak pięknego, ale jakże trudnego i niebezpiecznego zawodu. Wszystkim strażakom, którzy poświęcają się, by pomagać innym, często narażając swoje życie i zdrowie, składamy serdeczne podziękowania i życzenia zdrowia oraz wytrwałości .



REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
(uczniowie klas I – VI)

21 marca godz. 11:00 w kościele.
Wyjście ze szkoły wraz z wychowawcami około godz. 1050
Odbiór uczniów przez rodziców ok.12:00 przy kościele.
Uczniowie uczęszczający na świetlicę wracają z nauczycielem do szkoły.



29 marca br. o godz. 17.00 jest planowana dla rodziców uczniów klas 1-6 prelekcja z psychologiem PPP w Zabierzowie, p. Barbarą Kurdybowicz.
Serdecznie zapraszamy.



Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2016/2017 - II półrocze

29.03.2017 – dzień otwarty: godz.17.30 - 18.30
26.04.2017 – zebranie ogólne + wywiadówka: godz.17.00
31.05.2017 - wywiadówka: godz. 17.30




Harmonogram zajęć organizowanych w czasie ferii zimowych
Dzień tygodnia/ czas trwania zajęć Tematyka/rodzaj zajęć
31.01.2017 (wtorek) 9.30 – 11.30 Łamigłówki matematyczne
01.02.2017 (środa) 9.30 – 11.30 Zajęcia plastyczne
02.02.2017 (czwartek) 9.30 – 11.30 Zajęcia muzyczne
07.02.2017 (wtorek) 9.30 – 11.30 Wycieczka krajoznawcza po okolicy
08.02.2017 (środa) 9.30 – 11.30 Łamańce językowe, krzyżówki, rebusy, kalambury (potyczki językowe)
09.02.2017 (czwartek) 9.30 – 11.30 Gry i zabawy




UWAGA!
25.01.2017 o godz. 17.00  odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I - VI            (wywiadówka śródroczna).
Spotkanie poprzedzi zebranie ogólne. 
Serdecznie zapraszamy!




Wyniki konkursu "Moja skarbonka":

I miejsce -  Karolina Mrowiec, klasa trzecia,
II miejsce -  Kamil Pieniążek, klasa czwarta,
III miejsce -  Julia Rams, klasa  piąta.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Szczególnie dziękujemy pani Zofii Kamińskiej, Dyrektorowi Oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Czernichowie, za ufundowanie przez KBS nagród dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.





Dnia 23.11.2016 roku w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także maluszki z oddziałów przedszkolnych. Zabawa przebiegła w atmosferze wróżb i magii. Klimat imprezy stworzyli uczniowie klas 4-6, którzy zorganizowali Pokój Wróżb. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Część taneczną dla najmłodszych prowadził Pan Wodzirej z Magiczną Wróżką. W trakcie hucznej imprezy wybrano Królową i Króla Andrzejek, którzy wspólnie zatańczyli wśród aplauzu zgromadzonych. Uczestnicy zabawy wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowując ciekawe stroje, m.in. wróżek, księżniczek, smoków. Tegoroczne andrzejki z pewnością można uznać za udane. Zabawy i uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór andrzejkowy w naszej szkole.



Obchody „Światowego Dnia Pluszowego Misia”

Dnia 25 listopada 2016 r. po raz trzeci w naszej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, aby uczcić to święto.
W ramach obchodów przygotowano :
- prezentację multimedialną pt. „Światowy Dzień Pluszowego Misia”,
- rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie maskotki pod hasłem „Twój Przyjaciel Miś”,
- misiowy poczęstunek.

Z prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się o historii misia, sięgającej 1902 roku. Zobaczyli najsłynniejsze misie. Uczestniczyli w konkursie przyrodniczym o niedźwiedziu brunatnym.
Zwieńczeniem obchodów Święta Misia było wręczenie dyplomów i nagród właścicielom niezwykłych „przytulanek” - laureatom konkursu na wykonanie maskotki pt. „Twój Przyjaciel Miś".
Imprezę uświetnił niezwykły gość- miś, który podzielił się z dziećmi swoim największym przysmakiem- małym co nieco.
Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby przybliżyć uczniom literaturę, której bohaterami są misie.
Świętowanie  Dnia Misia miało na celu popularyzację biblioteki w środowisku szkolnym, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz integrację społeczności uczniowskiej.

WYNIKI KONKURSU
I miejsce – Natalia Pieniążek, uczennica klasy II
II miejsce – Julia Kutermak, uczennica klasy IV
III miejsce – Julia Rams, uczennica klasy V
Wyróżnienie - Jaś Nienartowicz, oddział przedszkolny




Sprawozdanie z Dnia Życzliwości i Pozdrowień

Dnia 21.11.2016 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości pod hasłem „ZDROWO ŻYĆ I ŻYCZLIWYM BYĆ”.
Celem naszego święta było:
- przypomnienie naszym wychowankom, jak należy prawidłowo się zachowywać, być miłym, uczynnym, życzliwym, koleżeńskim, aktywnym,
oraz
- przybliżenie uczniom sposobów prawidłowego odżywiania oraz uświadomienie, iż brak ruchu ma zły wpływ na organizm człowieka.

W dniu wspólnej zabawy rozdaliśmy pocztę z życzeniami. Dzieci przygotowały liczne, piękne kartki okolicznościowe, które trafiły do swoich adresatów. Nasi podopieczni przypomnieli sobie, z czego składa się piramida zdrowego odżywiania. Następnie przystąpili do rywalizacji w „Turnieju Zdrowego Odżywiania”. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni prezentami oraz gromkimi brawami.
Uczniowie klasy III naszej szkoły przygotowali także wzruszające przedstawienie pod tytułem „ Ciepłe i puchate,” o tym, jak dobre uczucia potrafią zmienić świat na lepsze.
Kluczowym jednak punktem dnia było wręczenie dyplomów i symbolicznych serc dla laureatów plebiscytu na „Króla i Królową Życzliwości 2016”.
Na sam koniec imprezy wszyscy obecni mięli okazję do poczęstowania się zdrowymi przekąskami, które uczniowie wcześniej przygotowywali w klasach.
Dzień Życzliwości uczniowie naszej szkoły zakończyli z pięknymi uśmiechami i pełnymi brzuszkami.




UWAGA!

W środę 23 listopada br. odbędzie się dyskoteka andrzejkowa w następujących godzinach:

14.00 - 15.30 - oddział przedszkolny
15.30 - 17.30 - klasy I -III
17.30 - 19.00 - klasy IV VI

W trakcie zabawy wróżki i wróżbici będą przepowiadali przyszłość. Zapraszamy!




By poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w konkursie "Odblaskowa szkoła", organizowanym m.in. przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolską Policję oraz Kuratorium Oświaty.

Na zakończenie akcji, w ramach której podjęliśmy wspólnie szereg działań, w dniu 28 października 2016 r. zorganizowano we współpracy z policją przemarsz uczniów przez naszą miejscowość. Wzięli w nim udział zarówno uczniowie jak i rodzice. Każda klasa niosła, wcześniej przygotowaną przez siebie, maskotkę „Blastusia”. Wszyscy wyposażeni w elementy odblaskowe w asyście policjantów przemaszerowali przez Rusocice. Śpiewem i odblaskowym strojem podkreślili znaczącą rolę odblasków w zakresie poprawy naszego bezpieczeństwa. Pan dzielnicowy przyjął od „szkolnych policjantów” meldunek na temat stanu wiedzy mieszkańców Rusocic w kwestii bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Powyższe informacje uczniowie uzyskali przeprowadzając ankiety z rodzicami, sąsiadami. Udało się zebrać aż 60 ankiet.

Dzielnicowy, pan Sapiechowski, pozytywnie wypowiedział się na temat działalności uczniów w środowisku lokalnym, które to działania niewątpliwie zwróciły uwagę na to, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.



9. spotkanie "Z pieśnią ku wolności" w Szkole Podstawowej w Rusocicach.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2016 roku Nauczycieli, Rodziców, Uczniów oraz Mieszkańców Rusocic do wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych.
Początek godzina 16.00.



ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W piątek 14 października 2016 r. odbyła się w szkole uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów. Co roku budzi ona wiele emocji zarówno wśród dzieci, ich rodziców jak i nauczycieli. Sześciu uczniów klasy pierwszej zostało pasowanych na ucznia.

Uroczystość rozpoczęła się od występu uczniów klasy pierwszej. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali oni swoje umiejętności wokalne i recytatorskie Pomyślnie zdali pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych i szkolnych.
Najważniejszym momentem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowania dokonała pani Dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Rusocicach.
Na koniec uczniowie klasy pierwszej otrzymali upominki od szóstoklasistów oraz okolicznościowe dyplomy.
W sali czekał na nich słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.




WYBORY CHŁOPAKA ROKU 2016

W dniu szczególnym – 30 września 2016r. -dziewczęta serdecznie powitały każdego chłopaka. By się przekonać, jak wiele zalet posiada męska część grona, do rywalizacji przystąpiło sześciu wybranych we wcześniejszych eliminacjach klasowych „rycerzy", spośród których komisja wybrała chłopca numer 1 . Konkursowe zmagania rozpoczął konkurs przyszywania, bo „ dy odpadnie guzik, to prawdziwy facet nie biegnie do mamy, ani też nie płacze, bierze w rękę igłę, niteczkę nawleka". Chłopcy otrzymali nici, igły, guziki i skrawki materiału (tego samego typu – aby zapewnić każdemu równe szanse).
Później nadszedł czas na konkurs kibicowania oraz podania przepisu na pyszne i syte danie.

Prowadzące rywalizację, Ania i Iza, chciały się przekonać, czy kandydaci na Chłopaka Roku 2016 wiedzą, do czego jest na przykład śruba i z jakim narzędziem się naprawa uda. Ciekawe były też, czy to prawda, że każdy chłopak się zna na samochodach. Wiele emocji wzbudziło ostatnie zadanie, próba zręczności – złożenie koszuli, by potem w szafie na półce ją położyć.
Tytuł Chłopaka Roku 2016 otrzymał Kacper Kraczka z klasy 6. Gratulujemy. Za rok kolejna okazja do rywalizacji, więc już teraz zapraszamy wszystkich chłopaków do doskonalenia swoich umiejętności i wiedzy.




LEKCJA O BEZPIECZEŃSTWIE

20 września br. wszyscy chodziliśmy jak w zegarku. A to za sprawą gości z krakowskiej Policji, którzy dokładnie przeszkolili nas z zakresu naszego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w sieci oraz przypomnieli nam o naszych prawach i obowiązkach, i... odpowiedzialności. Niektórzy nawet mieli okazję wcielić się w rolę policjanta.
Zobaczymy, czy to wpłynie na wybór przyszłej drogi życiowej.



Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2016/2017 - I półrocze
26.10.2016 - spotkanie z rodzicami: godz.17.30
21.12.2016 - wywiadówka: godz.17.30
25.01.2017 - wywiadówka śródroczna: godz. 17.00




Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

31 października 2016r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
2 maja 2017 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
16 czerwca 2017 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
20 czerwca 2016 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze




UWAGA!
13 września 2016 r., godz. 17.00 -spotkanie wychowawców z rodzicami dzieci z oddziałów przedszkolnych.
14 września 2016r., godz. 16.30- spotkanie wychowawcy z rodzicami uczniów klasy IV.
14 września 2016r., godz. 17.00- spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas I-III, V-VI.
Zapraszamy!




KOMUNIKAT

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole będą działały dwa oddziały przedszkolne: jeden dla dzieci trzyletnich i czteroletnich, drugi dla pięcioletnich i sześcioletnich.




UWAGA!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 1 września 2016 r. (czwartek):
8.00 - msza św. w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP
9..00 - spotkanie w szkole uczniów z Dyrekcją szkoły i Gronem Pedagogicznym




LATO NA WSI

29 CZERWCA 2016 R. - wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego. Zbiórka o godz. 9.00 pod szkołą. Powrót około godz. 14.00-15.00
W programie: ognisko, degustacja potraw, gra terenowa, przejazd bryczką, wyrób masła.

5 LIPCA 2016 R. - wycieczka do kopalni soli w Bochni. Zbiórka o godz. 10.00 pod szkołą. Powrót około godz. 16.00.

Koszt każdej wycieczki 5 zł




PRACA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
od 27.06.16 - 02.07.2016r.

Poniedziałek 8.00 – 13.00
Wtorek 8.00 – 13.00
Środa 8.00 – 13.00
Czwartek 8.00 – 13.00
Piątek 8.00 – 12.00

od. 04.07.2016r. do 06.08. 2016r. - urlop


od 08.08.16r. - 31.08.2016r. godziny pracy OP :
Poniedziałek 8.00 – 13.00
Wtorek 8.00 – 13.00
Środa 8.00 – 13.00
Czwartek 8.00 – 13.00
Piątek 8.00 – 12.00



19 czerwca 2016 r. w blasku popołudniowego słońca pani Alicja Irlik w imieniu p. dyrektor Ewy Chodźko bardzo gorąco powitała przybyłych gości oraz mieszkańców Rusocic na kolejnym pikniku rodzinnym pod hasłem: „ Grunt to rodzinka ”.
Dziękujemy księdzu proboszczowi Leszkowi za wypożyczenie ogrodu dla wspólnej rodzinnej imprezy łączącej pokolenia, rodziny, miejscowości.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, uśmiech, za dobre słowo i wszelką pomoc na rzecz Szkoły.
Dziękujemy naszym sponsorom, którzy od lat wspierają nasze przedsięwzięcia.
Bezinteresowną pomoc, serce i życzliwość okazali nam: 
JAN STAŃKO 
Wyroby  Betoniarskie

WIESŁAW ORLIK
Sklep Spożywczo – Przemysłowy

MAŁGORZATA RYŚ
ABC Sklep Spożywczy

PIOTR  KLUSKA
Blacharstwo i Lakiernictwo Samochodowe

ANNA SZYMULA
„AGRO – MIX” Skład Materiałów Budowlanych

ALEKSANDER RAMS
„RAMZES TRANSPORT” Spedycja

EDYTA PASZCZA
Salon  Fryzjerski

AGNIESZKA  I  MARIUSZ STAROWICZ
Firma „ STAR CORP”

GRZEGORZ I IWONA MORAWSCY
„M-BUD”

ROBERT WYROBA
„ KRYSTYNA” Firma Handlowa

JERZY I DOROTA TUPAJ
PIECZARKARNIA

JACEK STAŃKO
„ BRAMEN” Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe

MARIA I KRZYSZTOF FIGA
BAR „ ZACHĘTA ” Kamień

ZOFIA I TADEUSZ WOLAREK
Kawiarnia „ Śnieżka ” Kamień

LESZEK WIDOR
Centrum Metalowe „ Widor ”  Liszki

AMPOL
Kraków

BANK SPÓŁDZIELCZY
Czernichów

GMINNA SPÓŁDZIELNIA „ Samopomoc Chłopska”
Czernichów

JAN JASIOŁEK
Firma „ Oris”

BARTŁOMIEJ BALICKI, TOMASZ ŚLUSARCZYK
Apteka „ ESKULAP” Czernichów

KAROLINA WOLAK – TWORZYDŁO
Studio Urody „ CARO BEUTY ”

ANNA SZCZUREK
Sklep Odzieżowy

DOROTA I GRZEGORZ PASZCZA
Sklep Spożywczo – Warzywniczy

URSZULA SOBÓL
„GASTROM”

JÓZEF KNAPIK
Sklep Spożywczo – Przemysłowy Kamień

JANUSZ STAROWICZ
Biuro Rachunkowe „ JANEX”

JAN I BEATA MORAWSCY
Skład Opału „ OPAL”

BARBARA KSIĄŻEK
Żwirownia


ANDRZEJ I ADAM ORLIK
Piekarnia

TERESA ORLIK
Hurtownia Odzieżowa „ Millenium”

KS. LESZEK MATEJA
RADA  RODZICÓW
RODZICE  UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W  RUSOCICACH




UWAGA!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 24 września 2016 r. o godz.9.00
8.00- msza św. w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP








UWAGA!
Ze względu na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE spotkanie z rodzicami w dniu 16
marca 2016 r. zostało przesunięte z godziny 17.30 na 17.00. Za zmianę przepraszamy.




Chłopcy z naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Kobiet Wyborami Dziewczyny Roku 2016.
O tytuł ubiegało się sześć dziewcząt z klas I-VI. Każda klasa kilka dni wcześniej wytypowała swoją kandydatkę.
Prowadzący wybory- pan Piotr Potoniec oraz Szymon i Kacper, uczniowie kl. piątej - po dokonaniu prezentacji kandydatek zapraszali je kolejno do zmagań. Sprawdzili m.in., czy potrafią wiązać krawat, oddzielić białko od żółtka. Kandydatki musiały też wykazać się umiejętnościami sportowymi, wiedzą na temat kobiet i mężczyzn, znajomością znanych postaci rzeczywistych i bajkowych oraz dobrą pamięcią.
Zabawa była wspaniała a rywalizacja zacięta.
Gdy wszystkie zadania zostały wykonane, komisja zliczyła punkty i po naradzie wyłoniła zwyciężczynię. Dziewczyną Roku 2016 została Aleksandra Nienartowicz, uczennica klasy szóstej.
Gratulujemy!




REKRUTACJA DO KLASY I Szkoły Podstawowej w Rusocicach w roku szkolnym 2016/2017 W terminie od 01. 03. 2016 r. do dn. 31. 03. 2016 r. można złożyć deklarację o przyjęcie do klasy I.

W roku szkolnym 2016/ 2017 rozpoczną spełnianie obowiązku szkolnego dzieci urodzone:

w 2009 r. – objęte obowiązkiem szkolnym,

w 2010 r. – na wniosek rodzica, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny

Dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zakładka ? ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY).


REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017

W terminie od 01. 03. 2016r. do 31. 03. 2016r. szkoła prowadzi rekrutację do oddziału przedszkolnego.

Zapraszamy dzieci urodzone:
w 2010 r. – 6 - latki (objęte ustawowo obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego)
w 2011 r. – 5 - latki (na wniosek rodziców)
w 2012 r. – 4 - latki (na wniosek rodziców, w przypadku wolnych miejsc)

Dokumenty do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły (zakładka ? ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY).





OLIMPIADA TALENTÓW 2015

O tym, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Rusocicach są bardzo uzdolnieni, przekonaliśmy się po raz kolejny w dniu 23listopada podczas „Olimpiady Talentów”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, muzyczne, aktorskie, gimnastyczne oraz zdolności plastyczne. Konkursowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Doceniając trud każdego uczestnika, gromkimi brawami i wspólnym śpiewaniem „Bravo, bravo, bravissimo…” publiczność dziękowała kolegom i koleżankom za ich występy.

W kategorii dzieci młodszych :

I miejsce zajęli Emilka Paszcza oraz Karol Stefaniuk, II - Martynka Gąsiorek, a III miejsce zdobyła Zosia Starowicz. Wyróżnienie otrzymał Bartuś Pieniążek.

W kategorii dzieci starszych :

I miejsce zajął Daniel Voois, II - Julia Rams i Emilka Gąsiorek.

Nagrodę publiczności zdobyli: Szymon Wyroba, Dawid Grzesik i Kacper Starowicz.

Konkurs plastyczny pt. „Mój wymarzony prezent od Św. Mikołaja” (w kl. 0-III) wygrała Julia Cukier, II miejsce zajęła Anna Ciszewska, a III - Konrad Szczurek.

W kl. IV-VI pierwsza nagroda przypadła Dobrosławie Starowicz, II miejsce zajął Nikodem Malik, a III -Dominika Gara.

Wszyscy otrzymali nagrody w postaci bezpłatnych biletów na basen, ufundowane przez Zarząd Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach.

Po zakończeniu konkursu Patrycja Kozak z kl. I zaprezentowała swoje prace z gliny, wykonane podczas zajęć w pracowni Arete. Dziewczynka z wielką pasją opowiadała o zainteresowaniu sztuką zachęcając inne dzieci, aby rozwijały swoje zdolności, wyobraźnię i nie bały się wyzwań.

Wszyscy mieli również okazję posłuchać pięknych wierszy Aleksandry Nienartowicz z klasy VI. Napisane przez nią utwory wywołały na twarzach dzieci uśmiech, ale także skłoniły do refleksji nad rolą przyjaźni i sensem życia.

„Biegnę …”

Biegnę, by biec

Biec ku marzeniom

Do lepszych dni

Zielonych łąk

Złocistych pól

I srebrnych gwiazd

Biegnę, by być

Być blisko Ciebie

Choć jeden raz, najpełniej tak…

Świat goni mnie

A niech mnie goni !

Co mi tam…

Biegnę, by żyć

Żyć pełnią życia

Bawić się, śmiać

Tańczyć jak wiatr

Biegnę przez pola i lasy

Czuję się wolna

Wolna jak ptak!

Biegnę wciąż tak…

Ola zadedykowała wszystkim zgromadzonym z okazji zbliżającego się Nowego Roku wiersz pt. „Na Nowy Rok”

Na Nowy Rok ludzie robią postanowienia.

Kiedy spytasz „jakie?”, mówią bez wytchnienia.

Ale czy je spełniają, błędów nie popełniają?

Błędy robi każdy, nawet poczwarka.

Ale nie od razu trzeba zaglądać jej do garnka i mówić:

„Uuu…! Jak śmierdzi! Przypalone?! Czy to jest posolone?!”

Dlatego od Nowego Roku, żeby nie żyć w szoku,

Postanowień nie róbcie zbyt wiele.

Tylko starajcie się żyć jak najlepiej!



Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2015/2016 - II półrocze
16.03.2016 - wywiadówka-spotkanie z rodzicami: godz.17.30
20.04.2016 - dzień otwarty: godz.17.30 - 18.30
18.05.2016 - wywiadówka - spotkanie z rodzicami: godz. 17.30




4 listopada br. w naszej szkole odbyła się po raz pierwszy- ale na pewno nie ostatni- Parada Świętych. Każdy uczestnik miał za zadanie przebrać się za wybranego przez siebie świętego i krótko o nim opowiedzieć. Ilość chętnych przerosła nasze wyobrażenie, bo przebrało się 26 uczniów.
Uczestnicy konkursu przeszli po korytarzu szkoły w rytmie marsza, śpiewając "Gdy wszyscy święci idą do nieba". Następnie powiedzieli kilka słów na temat postaci, za którą się przebrali.

Najbardziej spodobali się:
Karol Stefaniuk, ucz. kl. 1 (św. Florian) i Wiktoria Morawska, ucz. kl. 1 (s. Faustyna)- I miejsce
Zosia Starowicz, ucz. kl. 1 (Matka Teresa z Kalkuty) - II miejsce
Kacper Kraczka, ucz. kl. V (św. Jan Paweł II) - III miejsce.

Wydarzenie wzbogaciła oprawa muzyczna- śpiewane przez uczniów piosenki odnoszące się do świętości.
Różnorodna gama propozycji pokazała, że w sercach dzieci wcale nie muszą być duchy, śmierć, potwory, ale święci dobrzy i uśmiechnięci.
Mamy nadzieję, że dzieło spełni zadanie wprowadzenia najmłodszych w atmosferę święta zmarłych i przyczyni się do naśladowania ich cnót.
Dziękujemy dzieciom, a szczególnie ich rodzicom, za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Zapraszamy do wzięcia udziału w paradzie za rok.



Spotkanie "Z pieśnią ku wolności" to uroczyste, wspólne i wielopokoleniowe śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych, mające na celu uczczenie 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Spotykamy się, by wspólnie wyśpiewać historię Polski, opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych.
Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w takim gronie stanowi o trwałej i głębokiej wartości spotkania, którą tworzą sami jego uczestnicy. Od 8 lat lat jest wydarzeniem towarzyszącym szkolnym obchodom Narodowego Święta Niepodległości.


Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Rodziców, Uczniów oraz Mieszkańców Rusocic do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Patriotyczne śpiewanie odbędzie się 11 XI 2015 r. o godz. 16.00.




SPRAWOZDANIE

z realizacji działań podejmowanych w ramach
„ODBLASKOWA SZKOŁA”

wrzesień – październik 2015 roku.

I. Kryteria główne

  1. 1.Wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe.

  • ··Połowa uczniów naszej szkoły jest wyposażona w kamizelki odblaskowe zakupione przez rodziców.

  1. 2.Wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe inne niż kamizelki.

  • ··Wszyscy uczniowie naszej szkoły noszą elementy odblaskowe, niektórzy nawet po kilka sztuk. Są to breloczki różnych kształtów i kolorów oraz opaski. Uczniowie klasy I otrzymali elementy odblaskowe od policjantów, którzy gościli w naszej szkole i prowadzili prelekcję na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

II. Kryteria dodatkowe

Konkursy plastyczne

  • ··W trakcie trwania akcji w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestniczyli
    w nim uczniowie klas I-III oraz klas IV-VI. Nagrodzone zastały po trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej.
    W kategorii dzieci młodszych I miejsce zajęła uczennica klasy I Wiktoria Morawska, II miejsce zajął uczeń klasy III Szymon
    Paszcza, III miejsce zajął uczeń klasy II Jakub Morawski- Kluska.

W kategorii uczniów starszych I miejsce zajęła Aleksandra Nienartowicz z klasy VI, II miejsce - Dobrosława Starowicz,
a III miejsce uzyskała Dominika Gara z klasy V.

Drugi konkurs, który odbył się w naszej szkole, to międzyklasowy konkurs na plakat pt. ”Bądź bezpieczny, bądź widoczny” Pierwsze miejsce zajęli w nim uczniowie klasy III.

  • ··Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W szkole odbył się konkurs wiedzy przeprowadzony w formie testu. Uczniowie klasy II i III musieli wykazać się znajomością przepisów
w ruchu drogowym, bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

  • ··Organizacja imprez promujących bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły.

26 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole ODBLASKOWA DYSKOTEKA, podczas której uczniowie świecili przykładem i świetnie się bawili w odblaskowych strojach. Podczas dyskoteki zorganizowano także pokaz mody odblaskowej oraz wybrano najbardziej odblaskowego chłopca i dziewczynkę. Najbardziej odblaskowy uczeń to Karol Stefaniuk z klasy I,
a uczennica - Izabela Morawska z klasy IV.

W naszej szkole odbył się również konkurs na najbardziej ODBLASKOWĄ KLASĘ. Działał w szkole „Odblaskowy patrol”, który codziennie sprawdzał elementy odblaskowe.
Tytuł „Odblaskowej klasy” otrzymali w tym roku piątoklasiści.

  • ··Organizacja zajęć pozalekcyjnych, kółek zainteresowań związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

W ramach Art. 42 KN nauczyciele prowadzili w szkole we wrześniu
i w październiku zajęcia pozalekcyjne związane
z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W klasach I-III odbyły się praktyczne ćwiczenia w przechodzeniu przez jezdnię.

  • ··Lokalne promocje idei konkursu „Odblaskowa szkoła”

Konkurs promowany był na szkolnym korytarzu, były gazetki
i informacje o udziale w akcji „Odblaskowa szkoła”. Umieszczano także informacje na stronie internetowej szkoły.

30 października 2015 roku uczniowie klasy III zaprezentowali przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze i ważności noszenia elementów odblaskowych. Podczas przedstawienia dzieci przypominały o zasadach obowiązujących pieszych na drodze. Zachęcały do szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię. Po zakończeniu przedstawienia pani dyrektor na podsumowanie konkursu wręczyła nagrody poszczególnym uczniom i klasom.





Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2015/2016 - I półrocze

28.10.2015 - wywiadówka-spotkanie z rodzicami: godz.17.00
16.12.2015 - wywiadówka-spotkanie z rodzicami: godz.17.00
13.01.2016 - wywiadówka śródroczna: godz. 17.00




UWAGA! W ramach akcji „Sprzątanie Świata” 21 września 2015 r. poszczególne klasy wraz z opiekunami udadzą się po trzeciej godzinie lekcyjnej w wyznaczone miejsca, by je posprzątać.
Proszę zadbać o odpowiednią odzież i obuwie. W razie niepogody akcja zostanie przesunięta na inny termin, a zajęcia lekcyjne odbędą się według planu.



KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Zimowa przerwa świąteczna

23 - 31 grudnia 2015 r.


podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie

organizacji roku szkolnego – Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.)

Ferie zimowe

18 - 31 stycznia 2016 r.


podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn.zm.)



Wiosenna przerwa świąteczna


24 – 29 marca 2016 r.


(podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.)


Sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku

nauki w szkole podstawowej:

ustaliła Centralna Komisja Egzaminacyjna (www.cke.edu.pl)

5 kwietnia 2016 r.


Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych


24 czerwca 2016 r.


(podstawa prawna:

§ 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.)


Ferie letnie


25 czerwca - 31 sierpnia 2016 r.


(podstawa prawna:

§ 3 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz.U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.)


Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 5 X 2010 r. ustala się następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

2 listopada 2015r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
2 maja 2016 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
27 maja 2016 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
21 czerwca 2016 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze







Zebranie ogólne i spotkanie z wychowawcami klas we wtorek 15 września 2015r. o godzinie 17.00. Zapraszamy!




UWAGA!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 1 września 2015 r. (wtorek):
9.00 - msza św. w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP
10.00 - spotkanie w szkole uczniów z Dyrekcją szkoły i Gronem Pedagogicznym
Po zakończeniu części oficjalnej spotkanie wychowawcy z rodzicami uczniów klasy I





Rodzinne Święto z Niezapominajką stało się już tradycją Szkoły Podstawowej w Rusocicach.
Organizatorami przedsięwzięcia mającego na celu zacieśnianie więzi między dziećmi a rodzicami, integrację rodzin, promowanie aktywnego stylu życia międzypokoleniowego oraz wzbogacanie rodzin w nowe pomysły na spędzanie wolnego czasy są szkoła i Rada Rodziców. Tym razem było ono połączone z piknikiem rodzinnym na terenie plebanii.

Tłumnie zgromadzonych gości, mieszkańców wsi, dzieci i ich najbliższych przywitali i zaprosili do wspólnej zabawy ks. dr Leszek Mateja- proboszcz parafii i pani Ewa Chodźko- dyrektor szkoły.

Występy rozpoczęli najmłodsi piosenką dla mam, wierszami o mamach i tatach, a zakończyli tańcem kwiatów z wróżką.

Z kolei pierwszo i drugoklasiści zaśpiewali „Tango dla mamy i taty” i „Przyjaźń -wielka rzecz”, a do „Poleczki na lato” poprosili swoich rodziców.

Klasa trzecia w brawurowy sposób zatańczyła „Swing w uliczce”, natomiast dziewczęta z klasy szóstej zaprezentowały z pomponami w układzie taneczno-sportowym.

Pogoda nie dopisała, ale nie przeszkodziła ani w występach dzieci, ani w zabawach integracyjnych, które rewelacyjnie poprowadzili pani Sabina Dzierwa i pan Piotr Potoniec.

Niewątpliwie wielką atrakcją święta okazało się malowanie twarzy. Kolejka chętnych w ogóle nie malała. Ale dzieci mogły też wykonać portret swojego rodzica przy stoisku „Rodzic pozuje, a dziecko maluje” lub własnoręcznie zrobić z papieru kwiaty bądź serce i podarować ukochanym rodzicom.

To wszystko mogło się odbyć dzięki wsparciu darczyńców, którym dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i Rada Rodziców serdecznie dziękują.

Bezinteresowną pomoc, serce i życzliwość okazali nam:

JAN STAŃKO WYROBY BETONIARSKIE GMINNA SPÓŁDZIELNIA "SAMOPOMOC CHŁOPSKA"- CZERNICHÓW
WIESŁAW ORLIK SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY - RUSOCICE
MAŁGORZATA RYŚ ABC SKLEP SPOŻYWCZY- RUSOCICE
KRZYSZTOF STRĄCZEK FHU "JEDYNKA" -CZERNICHÓW
DANUTA I TADEUSZ KAPUSTA- WOŁOWICE
ROBERT WYROBA FIRMA HANDLOWA "KRYSTYNA"- RUSOCICE
JÓZEF KNAPIK SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY -KAMIEŃ
PIOTR KLUSKA BLACHARSTWO I LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE- RUSOCICE
AGNIESZKA i MARIUSZ STAROWICZ "STAR-MAR" FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA - RUSOCICE
GRZEGORZ PASZCZA HURTOWNIA WARZYW I OWOCÓW- RUSOCICE
ANNA SZCZUREK SKLEP ODZIEŻOWY - RUSOCICE
MARIA I KRZYSZTOF FIGA BAR ZACHĘTA -KAMIEŃ
EDYTA PASZCZA SALON FRYZJERSKI -RUSOCICE
BARBARA KSIĄŻEK ŻWIROWNIA -KŁOKOCZYN
JOANNA I JAN JASIOŁEK FIRMA ORIS - WOŁOWICE
KOMIS SAMOCHODOWY "MARCEL" WOŁOWICE
MAŁGORZATA WIDÓREK - GRONDALSKA
ZAKŁAD POGRZEBOWY "VŁADEX" -LISZKI
GRZEGORZ I IWONA MORAWSCY M-BUD RUSOCICE
AGNIESZKA SZAFRANIEC-KRZEMIŃSKA
MARCIN KRZEMIŃSKI- RUSOCICE
ALEKSANDER RAMS „RAMZES”- SPEDYCJA -RUSOCICE
KAZIMIERZ BALICKI –APTEKA CZERNICHÓW
STANISŁAW I MARIA GALA-RUSOCICE
BARTŁOMIEJ BALICKI, TOMASZ ŚLUSARCZYK APTEKA „ESKULAP”-CZERNICHÓW
ZOFIA I TADEUSZ WOLAREK KAWIARNIA ,,ŚNIEŻKA’’ -KAMIEŃ
BARBARA I STANISŁAW WOŁEK ,,WOŁEX’’ ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO- CZERNICHÓW
DOROTA I JERZY TUPAJ PIECZARKARNIA - RUSOCICE
MARIA I KRZYSZTOF FIGA BAR ZACHĘTA- KAMIEŃ
DYREKTOR HALI „MAKRO” NR 6 W KRAKOWIE
JANINA KAPUSTA- RUSOCICE




"Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie.
Zobaczyła Kraków, pewnie go nie minie".

Uczniowie klasy I zaciekawieni Krakowem, jego kulturą i historią wzięli udział w konkursie społeczno – kulturalnym RAJCUŚ KRAKOWSKI, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „SZERSZE HORYZONTY” i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przy współudziale m.in. Akademii Żakowskiej i Rady Miasta Krakowa.

Radości i zmartwienia Rajcusia, który odwiedził nas w szkole, stały się naszymi sprawami.

Spacerując ulicami Krakowa pierwszoklasiści podziwiali zabytki, podpatrywali krakowian i turystów. Zmartwili się, że nie wszyscy potrafią dbać o piękno Królewskiego Miasta. Po powrocie do szkoły odbyli debatę dotyczącą zachowania uroku Krakowa. Efektem przemyśleń były prace plastyczne wykonane w zespołach w formie plansz na temat „Zadbany Kraków to piękny Kraków”.

Jury konkursowe przyznało III miejsce ex aequo dla zespołu w składzie: Natalia Mamoń, Julia Cukier, Nikola Paszcza, Kamila Janik, Aleksandra Morawska i Karolina Mrowiec.

W dniu 15. 06. 2015r. odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa uroczysta Gala wręczenia nagród, w której uczestniczyliśmy. Klasa I otrzymała wspólną książkę – album pt:” Legendy i opowieści Krakowa”, a każdy zwycięzca dyplom, książki i gadżety związane z Krakowem.

Na pewno będziemy dbać o Kraków. Nikt z nas nie będzie śmiecił i niszczył. Piękny Kraków to Kraków zadbany także przez nas.




I PODCHODY RODZINNE

W ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY, który polega na wprowadzeniu w szkole nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami, 23 maja w szkole w Rusocicach odbyły się I RODZINNE PODCHODY. Celami imprezy była integracja mieszkańców miejscowości, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym, promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a przede wszystkim, dobra zabawa. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 14 drużyn. Zgodnie z wymogiem w każdej z nich była co najmniej jedna osoba dorosła. Sześćdziesięciu uczestników zabawy musiało pokonać trasę według odszukiwanych po drodze wskazówek oraz pojawić się w „bazach”, gdzie wykonywali zadania sprawdzające wiedzę nt. państw europejskich. Liczył się zarówno czas i jak i poprawność odpowiedzi. Dwie najlepsze drużyny (najlepszy czas i najwyższa ilość punktów) zostały nagrodzone, zaś każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Podchody zakończyły się wspólnym ogniskiem. Wszyscy- dzieci i dorośli- bawili się świetnie, bezpiecznie dotarli na metę i pytali, kiedy następny raz…



UWAGA!
Spotkanie Rady Rodziców 27 maja 2015 roku o godzinie 17.30. Zapraszamy!



UWAGA!
27.05.2015r. spotkanie z rodzicami- dzień otwarty:17.30-18.30



REGULAMIN

I Rodzinnych Podchodów

w ramach projektu

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

– rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły

I. Postanowienia wstępne

  1. 1.Niniejszy regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa warunki i zasady uczestnictwa w imprezie pod nazwą „Podchody rodzinne”, w dalszej części Regulaminu zwanego „Imprezą” lub „Podchodami”.

  2. 2.Zasady Podchodów opisane są w Regulaminie, wszelkie inne opracowania

i materiały mają charakter wyłącznie informacyjny.

  1. 3.Podchody nie są grą losową, w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540 z późn. zm.)

II. Organizatorzy

Organizatorem I Rodzinnych Podchodów w ramach projektu ”Szkoła współpracy” są nauczyciele, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rusocicach.

III. Realizatorzy

  1. 1.Nauczyciele i inni pracownicy Szkoły Podstawowej w Rusocicach

  2. 2.Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rusocicach

  3. 3.Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP Rusocice

IV. Cel

  1. 1.Poszerzenie wiedzy uczniów Szkoły Podstawowej w Rusocicach w zakresu państw europejskich.

  2. 2.Integracja mieszkańców miejscowości.

  3. 3.Wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym.

  4. 4.Promowanie zdrowego stylu życia poprzez popularyzację aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

V. Uczestnicy

  1. 1.Uczestnikami Podchodów zwanymi dalej „ Drużynami” lub „Uczestnikami” mogą być uczniowie Szkoły Podstawowej w Rusocicach oraz oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rusocicach. W miarę wolnych miejsc w podchodach mogą wziąć udział dzieci i młodzież nie będące członkami społeczności szkolnej.

  2. 2.W podchodach uczestniczyć mogą Drużyny składające się z minimum dwóch osób, a maksimum 6.

  3. 3.Każdy zespół musi spełnić wymóg uczestnictwa co najmniej jednej osoby dorosłej.

  4. 4.Jeżeli osoba dorosła nie jest rodzicem lub opiekunem prawnym dziecka, niepełnoletni uczestnicy muszą posiadać pisemną zgodę rodzica/opiekuna na udział w zawodach.

  5. 5.Limit uczestników wynosi 70 osób.

VI. Zasady Podchodów – rejestracja

  1. 1.Podchody odbędą się w dniu 23 maja 2015 roku w godzinach popołudniowych (około 14.00) a terenie miejscowości Rusocice (start – Szkoła Podstawowa w Rusocicach, meta – boisko wiejskie)

  2. 2.Zgłoszenia Drużyn przyjmować będzie osobiście od 14 do 20 maja 2015 roku Przedstawiciel Organizatora: pani Dorota Orlik w godzinach pracy sekretariatu szkolnego. Dopuszczalna jest także forma elektronicznego zgłoszenia poprzez email: sabinadz@interia.pl

  1. 3.Formularz zgłoszenia oraz regulamin przedsięwzięcia dostępny będzie na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Rusocicach, tablicy informacyjnej oraz w Sekretariacie.

  2. 4.Zgłoszone Drużyny, na dwa dni przed imprezą otrzymają informację o godzinie rozpoczęcia imprezy.

VII. Zasady Podchodów – konkurencje

  1. 1.Podchody oprócz marszu (biegu) w terenie i przejścia wyznaczonej trasy zgodnie ze wskazówkami, składają się z 4 zadań głównych, znajdujących się na stacjach na trasie marszu. Wykonanie zadań będzie nadzorowane przez Animatorów stacjonarnych. W zadaniach należy wykazać się których trzeba wykazać się sprawnością, szybkością, siłą i wiedzą.

  2. 2.Po dokonaniu zgłoszenia i stawieniu się na starcie o wyznaczonej godzinie – drużyna otrzyma pakiet startowy (wskazówki dotyczące przebiegu trasy). Zadaniem zespołu będzie odnaleźć wszystkie punkty w terenie (zaznaczone na mapie) oraz wykonanie (na punktach w terenie) zadań. Wygrają dwa zespoły, które zdobędą największą ilość punktów – za poprawność wykonanych zadań oraz za szybkość pokonania wyznaczonej trasy.

  3. 3.Zlokalizowanie punktów nadzorowanych przez Animatorów jest zadaniem Uczestników

  4. 4.Po wykonaniu każdego zadania należy uzyskać od Animatora wpis potwierdzający zaliczenie zadania. Animator dokona wpisu poprzez przyznanie Uczestnikom stosownej liczby punktów za wykonane zadanie.

  5. 5.Zasady przydzielania punktów określa oddzielny regulamin, który będzie podany uczestnikom przed startem w dniu zawodów.

  6. 6.W czasie Podchodów obowiązuje bezwzględny nakaz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Drużyna, której choć jeden z członków nie dostosuje się do tego wymogu jest automatycznie wykluczany z dalszej rozgrywki przez Przedstawiciela Organizatora będącego świadkiem wydarzenia.

VIII. Zasady wyłowienia zwycięzców – punktacja

  1. 1.Ostateczną ilość zdobytych przez Drużynę punktów będzie stanowiła suma punktów obliczonych na podstawie punktów z wykonanych zadań wpisanych przez Animatorów do Karty Podchodów.

  2. 2.Karta Podchodów musi być podpisana imionami i nazwiskami wszystkich członków Drużyny lub przyjęta na potrzeby Podchodów nazwą Drużyny.

  3. 3.Kolejność wykonywania zadań na trasie jest dowolna.

  4. 4.W przypadku, gdy na wykonanie zadania czeka już inna Drużyna, decyzja o szukaniu następnego punktu lub też o pozostaniu w kolejce należy wyłącznie do Drużyny.

  5. 5.Po trasie Podchodów Uczestnicy poruszają się wyłącznie pieszo pod rygorem zdyskwalifikowania Drużyny.

  6. 6.Zakazane jest rozdzielanie się Uczestników danej Drużyny podczas Podchodów i realizacji zadań pod rygorem zdyskwalifikowania Drużyny.

  7. 7.Zakazane jest jakiekolwiek kontaktowanie się Drużyn między sobą lub Drużyny z osobami trzecimi w trakcie Podchodów i wykonywania zadań.

  8. 8.Przebieg Podchodów monitorowany będzie przez przedstawicieli Organizatora. W przypadku naruszenia przez Uczestników danej Drużyny zasad zawartych w Regulaminie, Organizator może podjąć decyzję o obniżeniu punktacji danej Drużyny lub zdyskwalifikować Drużynę w przypadku naruszeń opisanych w pkt. ust. 6 i 7

IX. Zasady Podchodów – Zakończenie zabawy

  1. 1.Gra kończy się dnia 23 maja 2015 roku o godzinie 18.00. Drużyny zobowiązane są zdać Karty Podchodów w miejscu zakończenia Podchodów do godziny 18.30. Animatorom obecnym w miejscu zakończenia Podchodów.

  2. 2.Uczestnicy mogą podjąć decyzję o wcześniejszym oddaniu Karty Podchodów niż godzina Zakończenia Podchodów.

  3. 3.Drużyna, która dobrowolnie przerwie udział w zawodach zobowiązana jest do poinformowania o tym organizatorów.

X. Nagrody

  1. 1.Warunkiem przyznania nagrody jest ukończenie Podchodów w miejscu Zakończenia Podchodów zgodnie z zasadami Regulaminu.

  2. 2.Drużyny otrzymują nagrody za:

- I miejsce za najwyższą liczbę punktów w zakresie poprawności wykonanych zadań.

- I miejsce za poprawne wykonanie zadań w najkrótszym czasie.

  1. 3.Członkowie wszystkich Drużyn uczestniczących w Podchodach otrzymają medale niezależnie od miejsca, które Drużyna zajmie w Podchodach.

XI. Postanowienia końcowe

  1. 1.Wszelkie kwestie związane z przebiegiem Podchodów rozstrzyga Organizator, czuwa nad przestrzeganiem Regulaminu przez Uczestników, a także wyłania zwycięzców Podchodów.

  2. 2.Decyzje Organizatora są ostateczne i nieodwołalne, bez prawa wnoszenia reklamacji.

  3. 3.Uczestnictwo w podchodach jest bezpłatne – w miejscu zakończenia trasy będzie można złożyć symboliczną dobrowolną darowiznę, która będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z imprezą (m.in. kiełbaski na wspólne ognisko).

  4. 4.Zgłoszenie na Podchodach jest równoznaczne z akceptacją zasad Regulaminu Podchodów.

  5. 5.Zgłaszający się na Podchody poświadczają tym samym, że wszyscy członkowie drużyny:

- posiadają odpowiedni stan zdrowia,

- podporządkują się poleceniom organizatorów,

- pokryją ewentualne koszty związane z naprawą wszelkich spowodowanych przez siebie strat materialnych, niewynikających z normalnego użytkowania sprzętu,

- przestrzegać będą przepisów ochrony przyrody, BHP i przepisów przeciwpożarowych,

- nie będą pod wpływem alkoholu, ani nie będą spożywać alkoholu i środków odurzających,

- biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność i ryzyko.

  1. 6.Organizatorzy zastrzega sobie prawo do zmiany w regulaminie i ostatecznej jego interpretacji.

  2. 7.Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe, z wyłączeniem warunków atmosferycznych zagrażających bezpieczeństwu (burza lub silny wiatr).

  3. 8.Dane osobowe uczestników nie będą wykorzystywane do żadnych innych celów niż związane z organizacją imprezy.

  4. 9.Regulamin Podchodów dostępny jest w Sekretariacie Szkoły Podstawowej w Rusocicach oraz na stronie internetowej Szkoły

  5. 10.Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia lub umieszczenia na stronie internetowej szkoły.

Koordynatorzy projektu Organizatorzy

Sabina Dzierwa Samorząd Uczniowski

Agnieszka Kańka Rady Rodziców

Nauczyciele

Rusocice, 14.05.2015





23 kwietnia 2015 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla klas 1-3. Karolinka Mrowiec z klasy I i Iza Morawska z klasy III zakwalifikowały się do etapu gminnego. Odbędzie się on 30 kwietna 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Czułówku. Gratulujemy i życzymy powodzenia.



UWAGA!
Planowane na 29 kwietnia 2015 r. spotkanie z rodzicami nie odbędzie się. Nowy termin to 6 maja 2015r., godzina 17.00. Za zmianę przepraszamy.



NIEZWYKŁA WIZYTA

31 marca 2015 roku gościliśmy w naszej szkole panią Barbarę Turek, osobę poruszająca się na wózku inwalidzkim.
Podczas spotkania dzieci miały okazję przekonać się, że ludzie z niepełnosprawnością ruchową potrzebują naszej uwagi i życzliwości w pokonywaniu barier, również architektonicznych.
Nie obawiały się rozmawiać z niezwykłym gościem o niepełnosprawności; pytać, jak radzi sobie na co dzień. Usłyszały, że dzięki własnemu uporowi oraz pomocy wrażliwych ludzi i przyjaciół można dużo zrobić - ukończyć wyższą uczelnię, wybrać się na Kasprowy Wierch, nawet podróżować autostopem.
Pogoda ducha, uśmiech na twarzy gościa i... wspólna gra w ”piłkarzyki” ujęły wszystkich za serce.
Na zakończenie dzieci podziękowały pani Basi za interesujące spotkanie i zaprosiły ją do zrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia.




W dniu 15 kwietnia 2015 r. odbyły się dla uczniów kl. IV, V i VI warsztaty z zakresu komunikacji społecznej: „Pomysły Lolka Wojtyły, czyli jak rozmawiać, aby się zrozumieć”. Zajęcia poprowadził ks.Łukasz Piórkowski z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, znany również z telewizyjnego programu "Ziarno". Praktyczny charakter warsztatów pozwolił uczniom zobaczyć i poczuć na własnej skórze, jakie umiejętności komunikacyjne mogą im pomóc w domu i szkole. Po raz kolejny dzieci odkrywały wartość słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Ksiądz Piórkowski przeprowadził konkurs wiedzy o Janie Pawle II, a laureatem przygotowanej przez niego „wybuchowej nagrody” został Jakub Stańko z kl. V. Gratulujemy!!!



15 kwietnia 2015 roku o godzinie 8.00 odbędą się w oddziale przedszkolnym zajęcia otwarte dla czterolatków i pięciolatków, które chcą od przyszłego roku szkolnego uczęszczać do naszej szkoły.
Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków i ich rodziców.




Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2014/2015 - II półrocze

29.04.2015 - zebranie ogólne + spotkanie z wychowawcami klas: godz.17.00
20.05.2015 - spotkanie z wychowawcami klas: godz.17.30




Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rusocicach zaprasza 15 kwietnia 2015 roku na lekcję otwartą przyszłych uczniów klasy pierwszej, chcących uczęszczać do naszej szkoły, oraz ich rodziców.
Rozpoczęcie zajęć o godz.8.00.
Serdecznie zapraszamy!




UWAGA! ZMIANA PLANU LEKCJI.

W poniedziałek 2 marca 2015 roku klasy IV-V kończą zajęcia o godzinie 12.30.
Klasa piąta zamiast religii ma przyrodę, a klasa szósta zamiast wychowania fizycznego- język polski.




Karnawał to czas wspaniałej zabawy.
W sobotę 7 lutego 2015r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VI oraz goście ze swoimi pociechami.
Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną białymi, niebieskimi i granatowymi lampionami. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele.
Dzieci licznie przybyły w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie.
Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach przeboju, prezentowanego przez DJ (tatę ucznia), wybrano króla i królową balu. Zostali nimi Kuba Knapik i Julia Cukier. Pozostałych uczestników konkursu na najciekawszy strój nagrodzono gromkimi brawami i cukierkami.
Wszyscy bawili się doskonale.
W przerwie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Mamy nadzieję, że zabawa karnawałowa się udała. Kolejna za rok.




Wywiadówka śródroczna odbędzie się 28 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00




ANDRZEJKI

W czwartek 27 listopada br. odbyły się andrzejki dla klas 0 - VI.
W trakcie dyskoteki andrzejkowej wróżki i wróżbici z wielkim zaangażowaniem przepowiadali przyszłość. Było wróżenie z karteczek, kart, kości, kolorów, kubków i serc. Wszyscy mogli wziąć też udział w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.



Spotkanie z pieśnią patriotyczną

Mieniło się w naszej szkole 9 listopada 2014 roku siódme spotkanie Z pieśnią ku wolności najróżniejszymi barwami – od podniosłych pieśni religijnych, patriotycznych, aż po ułańskie i żołnierskie. A inscenizacja przygotowana przez uczniów starszych klas pod kierunkiem pań: Sabiny Dzierwy i Marii Turaczyk przypomniała zebranym uczniom, rodzicom, mieszkańcom wsi i zaproszonym gościom trudną drogę naszego kraju do wolności.
Uczniowie i nauczyciele przygotowali się do spotkania bardzo starannie. Dotyczy to zarówno przemyślanego doboru repertuaru, jak i interpretacji oraz wykonania pieśni.
Wyraźnie wzrosło w tym roku zainteresowanie wspólnym śpiewem. Oznacza to, iż spotkania z pieśnią patriotyczną pełnią w życiu naszej społeczności nie tylko ważną rolę kulturową, ale także edukacyjną, kształcącą. Ten dzień skłonił nas do głębszych refleksji i pozwolił nam docenić, że żyjemy w niepodległej Polsce.




Odblaskowa szkoła 2014

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję ODBLASKOWA SZKOŁA. W ramach działań zachęcających do bezpiecznego uczestniczenia w ruchu pieszych w szkole działał Odblaskowy Patrol, który kontrolował ilość odblasków w poszczególnych klasach. Tytuł WZOROWO ODBLASKOWI otrzymali uczniowie klasy II. W celu propagowania bezpiecznych zasad zachowania się w różnych sytuacjach drogowych, kształtowania nawyków poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych oraz uświadomienia konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych sytuacjach drogowych zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem NOŚ ODBLASKI, ŚWIEĆ PRZYKŁADEM! Podsumowaniem akcji ODBLASKOWA SZKOŁA było spotkanie z panią policjantką, która przedstawiła najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Także uczniowie klasy III w swojej inscenizacji przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zachęcili do noszenia odblasków. Na koniec uczniowie klasy I, II i III rywalizowali o tytuł WZOROWYCH PIESZYCH rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania dotyczące zasad ruchu drogowego. Najlepiej poradzili sobie najmłodsi zawodnicy – uczniowie klasy I. Mamy nadzieję, że działania w ramach akcji ODBLASKOWA SZKOŁA wpłyną na bezpieczeństwo uczniów i uchronią ich przed przykrymi sytuacjami na drodze.



ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Ślubowanie klasy I jest bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w życiu pierwszoklasistów, ale całej naszej społeczności szkolnej. Tę niezwykłą uroczystość przeżywają nie tylko dzieci, lecz również rodzice i wychowawca.

14 października br. uczniowie klasy I zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym tematycznie związanym ze ślubowaniem.

Po występie przystąpili do zdania egzaminu przed zaproszonymi gośćmi. Następnie w symboliczny sposób- poprzez przysięgę i pasowanie ołówkiem -zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Stali się członkami społeczności szkolnej. Obecność rodziców, uczniów klas starszych i ich wychowawców dodała dodatkowej wagi tej uroczystości.





DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. W tym dniu w sposób szczególny uczniowie okazują wdzięczność swoim pedagogom oraz pracownikom obsługi i administracji szkoły.

Tak było i tym razem- uczniowie klasy piątej i szóstej po zaprezentowaniu krótkiego programu satyrycznego złożyli pracownikom obsługi najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość okazywaną im na co dzień, a nauczycielom- za poświęcenie i trud wkładany w ich edukację i wychowanie.





Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

Zimowa przerwa świąteczna: 22 - 31 grudnia 2014 r.
Ferie zimowe: 16 lutego - 1 marca 2015 r.
Wiosenna przerwa świąteczna: 2 - 7 kwietnia 2015 r.
Sprawdzian w klasie szóstej: 1 kwietnia 2015 r.
Zakończenie roku szkolnego: 26 czerwca 2015 r.
Wakacje: 27 czerwca - 31 sierpnia 2015 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 5 X 2010 r. ustala się następujące dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
10 listopada 2014- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
2 stycznia 2015 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
5 stycznia 2015 r.- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
5 czerwca 2015 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze
23 czerwca 2015 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze




Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2014/2015 - I półrocze

17.09.2014 – zebranie ogólne + spotkanie z wychowawcami klas : godz.17.00
29.10.2014 - dzień otwarty: 17.30 - 18.30
17.12.2014 - spotkanie z wychowawcami : 17.30 - 18.30
28.01.2015 - zebranie ogólne + wywiadówka śródroczna: godz. 17.00




WYPRAWKA SZKOLNA 2014

Dofinansowanie na zakup podręczników szkolnych przysługuje:
uczniom klas II, III lub VI szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych ( Dz. U. Z 2013 r. , poz. 1456 z późn. zm.), tj. 539 zł netto,
uczniom klas II, III lub VI szkoły podstawowej pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego 539 zł netto na osobę w rodzinie, na podstawie decyzji dyrektora szkoły, w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (np. ubóstwa, sieroctwa, bezrobocia, długotrwałej lub ciężkiej choroby).


WNIOSEK O DOFINANSOWANIE WYPRAWKI SZKOLNEJ 2014
należy złożyć w sekretariacie szkoły do 5 września 2014 roku

Druki do pobrania w sekretariacie szkoły.





UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
1 WRZEŚNIA 2014 R. O GODZINIE 9.00








Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015



Zajęcia edukacyjne

Tytuł i autor

Wydawnictwo

Numer dopuszczenia


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY



Wychowanie przedszkolna

Do wiadomości po wakacjach






KLASA PIERWSZA



Edukacja wczesnoszkolna kl. I

Do wiadomości po wakacjach




Język angielski kl. I

Super Sparks 1

zeszyt ćwiczeń

M. Szpotowicz

M. Szulc-Kurpaska


Oxford

638/1/2013

Religia kl. I

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa- podręcznik + ćwiczenia

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian


Św. Stanisława





KLASA DRUGA



Edukacja wczesnoszkolna

kl. II

Nowe już w szkole 2 (pakiet)

M. Piotrowska

M. Szymańska


Nowa Era

I semestr

56/3/2010

II semestr

56/4/2010

Język angielski kl. II

Super Sparks 2

+ zeszyt ćwiczeń

M. Szulc- Kurpaska

M. Szpotowicz


Oxford

12/2/2009


Religia kl. II

Kochamy Pana Jezusa

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian


Św. Stanisława

122/2003



KLASA TRZECIA



Edukacja wczesnoszkolna

kl. III

Nowe już w szkole 3 (pakiet)

M. Piotrowska

M. Szymańska


Nowa Era

56/5/2011

Język angielski

kl. III

New Sparks 3

+ zeszyt ćwiczeń

M. Szulc- Kurpaska

M. Szpotowicz


Oxford

12/03/2009

Religia kl .III

Do wiadomości po wakacjach




KLASA CZWARTA



Zajęcia techniczne kl. IV


Odkrywamy na nowo:

1.Zajęcia techniczne -Część komunikacyjna

U. Białka, J. Chrabąszcz

2. Zajęcia techniczne -Część techniczna

U. Białka


OPERON







384/1/2011






Religia kl. IV



Słuchamy Pana Boga

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian



Św. Stanisława




Język angielski

kl. IV

Steps in English

Tim Falla, P. Davies,

S. Wheeldon, P. Shipton

E. Palczak

Oxford





302/1/2010

Matematyka kl. IV

Matematyka 2001. Podręcznik dla szkoły podstawowej.

Klasa 4 + zeszyty ćwiczeń I i II

Jerzy Chodnicki

Mirosław Dąbrowski i inni


WSiP

303/1/2010


Przyroda kl. IV

Na tropach przyrody.” Podręcznik dla klasy 4

+ zeszyt ćwiczeń

M. Więckowski, Marcin Braun,

Wojciech Grajkowski


Nowa Era

554/1/2012




Język polski kl. IV



Między nami” Podręcznik (nowa podstawa ) + zeszyty ćwiczeń (część 1. i 2.)

A. Murdzek, A. Łuczak


GWO Gdańsk




445/1/2012



Historia kl. IV

Wczoraj i dziś” podręcznik do historii i społeczeństwa dla

kl. IV szkoły podstawowej

+ zeszyt ucznia (ćwiczenia)

Grzegorz Wojciechowski


Nowa Era

443/1/2012

Plastyka kl. IV

Lubię tworzyć. Podręcznik. Klasa 4

Wojciech Sygut

Marzena Kwiecień

MAC Edukacja

397/1/2011

Muzyka kl. IV

Ciekawi świata -podręcznik dla szkoły podstawowej +zeszyt ćwiczeń

Justyna Górska - Guzik


OPERON

431/1/2012

Zajęcia komputerowe kl. IV

Zajęcia komputerowe z pomysłem. Podręcznik z ćwiczeniami kl. IV

P. Wimmer, A. Wysocka


WSiP

477/1/2012


KLASA PIĄTA



Religia kl. V

Wierzymy w Pana Boga

ks.T. Panuś, ks. A. Kielian

Św. Stanisława

3569/2002/2003




Język angielski kl. V


NEW English Zone 2 (wydanie egzaminacyjne) + zeszyt ćwiczeń

Rob Nolasco


Oxford


279/2/2013/z1


Matematyka kl. V

Matematyka 2001

Praca zbiorowa + zeszyty ćwiczeń I i II + zbiór zadań


WSiP

303/2/2010

Przyroda kl. V

Na tropach przyrody kl. V

+ zeszyt ćwiczeń

M. Braun, W. Gajkowski M. Więckowski


Nowa Era

554/2/2013

Język polski kl V

Między nami” (nowa podstawa)

+zeszyty ćwiczeń (cz. 1. i 2.)

A. Murdzek, A. Łuczak


GWO Gdańsk

445/2/2013

Historia kl. V

Wczoraj i dziś -podręcznik do historii i społeczeństwa do kl.V

szkoły podstawowej

+ zeszyt ucznia

G. Wojciechowski


Nowa Era

443/2/2013

Muzyka kl. V

Ciekawi świata kl. V + zeszyt ćwiczeń

J. Górska- Guzik


Operon

431/2/2013



Plastyka kl. V

Lubię tworzyć. Podręcznik. Klasa 4

Wojciech Sygut, Marzena Kwiecień

MAC Edukacja


440/2/2013

Zajęcia techniczne

kl. V


Odkrywamy na nowo

Zajęcia techniczne:

Część techniczna U. Białka

Część komunikacyjna:

U. Białka, J. Chrabąszcz


OPERON

384/1/2011

Zajęcia komputerowe kl. V

Zajęcia komputerowe z pomysłem. Podręcznik z ćwiczeniami kl. 5

A. Wysocka, P. Wimmer


WSiP

477/2/2013





KLASA SZÓSTA




Język angielski

kl. VI


New English Zone 3- wyd. egzaminacyjne

zeszyt ćwiczeń

R. Nolasco



Oxford


279/3/2010

Matematyka kl. VI

Matematyka 2001

+ zeszyty ćwiczeń 1, 2, 3

H. Sienkiewicz

W. Zawadowski

WSiP





275/3/2014/z1


Przyroda kl. VI

Na tropach przyrody -

podręcznik + zeszyty ćwiczeń

M. Braun

W. Grajkowski

M. Wichowski


Nowa Era

554/3/2014


Język polski kl. VI


Między nami”. Podręcznik (nowa wersja) + ćwiczenia (cz. 1 i 2)

A. Murdzek, A. Łuczak



GWO


445/3/2014


Historia kl. VI



Wczoraj i dziś- podręcznik

+ ćwiczenia

G. Wojciechowski


WSiP



443/3/2014


Religia


Do wiadomości po wakacjach



Plastyka kl. VI


Do wiadomości po wakacjach







Zajęcia komputerowe

Podręcznik dla szkoły podstawowej dla kl. 4-6

G. Hermanowska

W. Hermanowski


OPERON

356/2011

Zajęcia techniczne

Jak to działa z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla kl. 4-6

L. Łabecki, M. Łabecka


Nowa Era

295/2010





Dnia 23 czerwca 2014 roku odbył się FINAŁ szkolnego konkursu ,,OLIMPIADA TALENTÓW” .
W FINALE uczestniczyło 41 uczniów z klas I – VI i Oddziału Przedszkolnego. Zaprezentowano 7 występów z różnych kategorii artystycznych (śpiew, taniec, kabaret). Ocenie podlegała znajomość i aranżacja utworów, sposób przedstawienia siebie, dobór stroju i wrażenie ogólne. Dzieci mogły także pochwalić się swoimi umiejętnościami plastycznymi, wykonując prace na temat „Moje Bezpieczne Wakacje 2014”.
Rewelacyjna publiczność (tj. nasi uczniowie i nauczyciele) reagowała żywiołowo. Oklaskiwała i wspierała, jak tylko mogła, wykonawców, dodając im odwagi. Szkolny show prowadziły 2 wspaniałe konferansjerki (uczennice klasy piątej) – Natalia Starowicz i Weronika Grzywa.
Czekając na werdykt jury, przedszkolaki zaprosiły wszystkich uczniów szkoły do wspólnego tańca przy piosence „Czekoladka”. W szkole zrobiło się naprawdę słodko.

Zwycięzcami FINAŁU szkolnego konkursu ,,Olimpiada Talentów” zostali:
W kategorii dzieci młodszych – Jeremi Witko z zespołem (Iza Morawska i Piotr Paszkowski), który zaprezentował piosenkę „Rap o alfabecie”.
W kategorii dzieci starszych – Dawid Paszcza z piosenką „Rzeka marzeń”.
Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Gratulujemy odwagi uczestnikom „Olimpiady Talentów” i zapraszamy już za rok !

Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Kinga Kawala – Zmarzły oraz p. Sabina Dzierwa



FESTIWAL PROJEKTÓW
W związku z naszymi staraniami o tytuł Szkoły z klasą 1 czerwca 2014 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Projektów. Uczniowie mieli okazję pochwalić się efektami swojej całorocznej pracy. Chętne dzieci z klas IV – VI przygotowały „Dzień Francji”. W ramach projektu „Żyj zdrowo” promowały owoce i warzywa oraz ruch na świeżym powietrzu. Projekt „Rusocice – nasza okolica” przybliżył wszystkim mieszkańcom wiedzę na temat naszej wsi i jej historii.



RODZINNE ŚWIĘTO Z NIEZAPOMINAJKĄ

Już po raz piąty 1 czerwca 2014 r. spotkały się w naszej szkole, niosąc niezapominajkowe przesłanie „ nie zapomnij o mnie”, trzy pokolenia - dzieci, rodzice i dziadkowie.
Uczniowie klas 0 – 6, pragnąc ocalić od zapomnienia ważne w życiu chwile, wystąpili z programem artystycznym. „ Duże i małe niezapominajki ” śpiewały piosenki o rodzinie. Najmłodsi w wiankach z żywych kwiatów wdzięcznie zatańczyli przy dźwiękach piosenki „Czekolada”, natomiast starsi zaprezentowali m.in. układ taneczny do utworu pt.: „ Taniec węgierski ”J. Brahmsa oraz „ Walc kwiatów ” P. Czajkowskiego.
Występy dzieci przeplatały rodzinne konkursy z nagrodami (ubijanie piany przez tatę i dziecko, taniec na gazecie, rzut cukierkami do pudełka, wyścigi rzędów ), poczęstunek oraz wspólna zabawa, a muzycznie wspierał zespół ALIBI.
Ponadto rodzicom został zaprezentowany Festiwal Projektów : Dzień Francji, Żyj zdrowo, Rusocice-nasza okolica w ramach Programu o tytuł „ Szkoła z Klasą 2.0”.
Mamy nadzieję, że ten dzień zapadnie wszystkim w serce i pamięć.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wspierali naszą placówkę w roku szkolnym 2013/2014.

Pomoc i życzliwość okazali nam:
Firma „Star -Crop” Wrocław - Agniszka i Mariusz Starowicz
Wyroby Betoniarskie Rusocice- Jan Stańko
Żwirownia Kłokoczyn – Barbara Książek
Pieczarkarnia Rusocice – Dorota i Jerzy Tupaj
Sklep Spożywczo -Przemysłowy Rusocice -Wiesław Orlik
Firma Sedycyjna „Ramzes” - Anna i Aleksander Rams
Blacharstwo i Lakiernictwo Samochodowe – Ewelina i Piotr Kluska
Zakład Uboju i Przetwórstwa „Kaban” Rybna – Tadeusz Skalny
Towarzystwo „Nasze Rusocice”
ABC Sklep Spożywczy Rusocice - Małgorzata i Józef Ryś
Biuro Rachunkowe „Janex” - Janusz Starowicz
Bank Spółdzielczy w Czernichowie
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Czernichowie
Sklep Odzieżowy „Szczurek” - Anna Szczurek
Firma Handlowa „Krystyna” Rusocice – Robert Wyroba
Sklep Spożywczo - Przemysłowy Kamień – Łukasz Knapik
Usługi Instalatorskie – Edward Guguła
Kawiarnia „Śnieżka” Kamień – Zofia Wolarek
Firma „Oris” Wołowice – Jan Jasiołek
FHU „1” Czernichów – Krzysztof Strączek
FPH „Widor” Kłokoczyn – Leszek Widor
Usługi Kosmetyczne Rusocice – Anna Paszcza
MCDN Kraków
„Selgros” Cesh - Carry Kraków
Katarzyna i Wojciech Figa Rusocice
Maria i Krzysztof Figa Kamień
Nadwiślan Net - Katarzyna i Fryderyk Kraczka Rusocice




TYDZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

Sposobów na powitanie wiosny jest wiele. Nasi uczniowie postanowili przywitać ją porcją witamin. W szkole zorganizowano Tydzień Zdrowego Odżywiania, którego finałem był Dzień Warzyw i Owoców. Najpierw przez tydzień przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali na terenie szkoły jabłka, wodę mineralną i mandarynki. Za oddanie ogryzka, skórki z mandarynki lub zgniecionej butelki otrzymywano kupony, które wzięły udział w losowania drobnych nagród. Oczywiście nagroda główna – zdrowie i dobre samopoczucie - była gwarantowana dla wszystkich, którzy dokonali zakupów.

Podczas Dnia Warzyw i Owoców wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie owocowo- warzywnej uczty. Jedni wykonali szaszłyki, inni sałatki, jeszcze inni przygotowali świeże soki. W trakcie wspólnego spotkania na sali gimnastycznej bez ograniczeń można było degustować zdrowe przekąski. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli także udział w konkurencjach związanych z wiedzą nt. warzyw i owoców. Na koniec wszyscy włączyli się w witaminowe karaoke śpiewając piosenkę Witaminki, witaminki. Mamy nadzieję, że uczniowie będą kontynuować zdrowe odżywianie przez wszystkie pory roku, zapewniając sobie w ten sposób dobre samopoczucie oraz siłę i energię do pracy i zabawy.




UWAGA! Na portalu telewizyjnym OKE w Krakowie oraz kanale YouTube jest dostępny film o sprawdzianie w 2015 roku. Zachęcamy do obejrzenia.




Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2013/2014 - II półrocze

25.03.2014 r. - dzień otwarty: 17.30 – 18.30

29.04. 2014 r. - wywiadówka: godz. 17.30

03.06.2014 r. - wywiadówka: godz. 17.30




UWAGA! Ze względu na bierzmowanie wywiadówka (zebranie ogólne, spotkanie z wychowawcami) odbędzie się nie 17.12.2013, lecz w środę 18 grudnia 2013 r. o 17.00



Zabawa andrzejkowa- środa 27.11.2013 r.
Uczniowie klas 0-III bawią się od 15.30 do 17.30, a uczniowie klas IV -VI od 15.30 do 18.30

DZIEŃ OTWARTY w szkole ze względu na zabawę andrzejkową został przeniesiony z 26 listopada na 27 listopada, godz. 17.30-18.30



ODBLASKOWA SZKOŁA 2013
We wrześniu wraz z rozpoczęciem programu Odblaskowa Szkoła został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny w dwóch kategoriach: dzieci młodszych klas I-III oraz starszych klas IV-VI. Tematem prac było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły. Po miesiącu konkurs został rozstrzygnięty.

W kategorii dzieci młodszych zwyciężyli:
I miejsce – Emilia Gąsiorek - kl. II
II miejsce – Julia Rams – kl. II
III miejsce – Szymon Wyroba – kl. III

Wyróżnienia:
Anna Znamirowska- kl. I
Szymon Paszcza- kl. I

W kategorii dzieci starszych zwyciężyli:
I miejsce – Aleksandra Tyrała- kl. VI
II miejsce – Aleksandra Nienartowicz- kl. IV
III miejsce – Gabriela Bylica- kl. V

Wyróżnienie: Kamil Paszkowski- kl. IV

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci odblaskowych gadżetów ( flamastry, długopisy, frotki, biżuteria itp. ).

W czasie trwania akcji zorganizowano szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w formie turnieju dla klas II -VI.
Składał się on z 10 pytań dotyczących znaków drogowych i znaczków odblaskowych, zachowania na przejściach dla pieszych, na przystankach i wycieczkach oraz pracy policjanta. Ponadto uczniowie układali z rozsypanki wyrazowej zdania przypominające o bezpieczeństwie typu: Przez ulicę przechodź tylko przy zapalonym zielonym świetle!
Tory kolejowe to niebezpieczne miejsce – nigdy nie baw się w ich pobliżu!
Twoje ubranie oraz twój tornister powinien mieć znaczki odblaskowe.
Zwycięzcy:
I miejsce- uczniowie klasy IV
II miejsce- uczniowie klasy V
III miejsce- uczniowie klasy VI
Nagrodą dla zwycięzców były cukierki i lizaki.

29 października 2013 r. zorganizowano szkolną imprezę promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym w obecności policjanta Powiatowej Komendy Policji w Krzeszowicach p. asp. Adriana Sapiechowskiego.

Z programem artystycznym wystąpili uczniowie klasy III przygotowując inscenizację utworu S. Prokofjewej pt. Mój przyjaciel sygnalizator świetlny, w którym leniwa i nieuważna żabka nauczyła się prawidłowo zachowywać na drodze. Przedstawienie wzbogacono recytacją wierszy, piosenkami o ruchu drogowym: Kolorowe światła, Znaczki odblaskowe oraz tańcem do piosenki.

Uczniowie klas I-VI przygotowali ciekawe projekty znaczków odblaskowych – nie brakło odblaskowych buziek, misiów, motylków czy żabek.
Dodatkowo każda klasa opracowała, zachęcające do noszenia znaczków odblaskowych, hasła.
Oto niektóre z nich:
Klasa III: Nasza szkoła jasno świeci, bo odblaski noszą dzieci.
Klasa II: Jesteśmy bezpieczni choć mali, błyszczymy świecimy w oddali.
Klasa V: S.O.S. odblask bardzo ważny jest.
Gdy w oddali odblask świeci, widać w nocy wszystkie dzieci.
Nasza szkoła jest bombowa i na co dzień odblaskowa.
Klasa I: Jeśli chcesz uniknąć wypadków drogowych. Radzę Ci używaj znaczków odblaskowych.
Klasa IV: Odblask Twoim przyjacielem. Noś zawsze odblask, duży czy mały, a do domu wrócisz cały.

Następnie przedstawiciele każdej z klas zaprezentowali modę odblaskową według własnych pomysłów. Śmiechu, radości i oklasków nie było końca.

Na pożegnanie wszyscy uczniowie wraz z przedszkolakami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy tanecznej przy piosence o znaczkach odblaskowych.

Uczniowie klasy I otrzymali broszurki – malowanki Jestem bezpieczny w drodze do i ze szkoły.

W czasie trwania akcji przygotowano gazetkę ścienną pt.: Spójrz w lewo, spójrz w prawo promującą bezpieczeństwo na drodze oraz konieczność noszenia znaczków odblaskowych.

We wrześniu i październiku na apelach szkolnych poruszano tematykę bezpieczeństwa na drogach oraz promowano noszenie kamizelek i znaczków odblaskowych na co dzień w drodze do i ze szkoły.
Uczniowie klasy III utworzyli zespół pod nazwą Szkolna Policja Odblaskowa. 2-3 razy w tygodniu kontrolowali posiadanie przy tornistrze lub ubraniu odblaskowego znaczka.
Akcję podsumowano. Oto wyniki :
- kl. III - 100%
- kl. I - 84%
- kl. II- 80 %
- kl. V - 79%
- kl. VI - 69%
- kl. IV- 55%
Średnio 77,6% uczniów naszej szkoły nosi znaczki odblaskowe.
Ponadto pierwszoklasiści w tym roku szkolnym uczestniczą w programie Klub Bezpiecznego Puchatka, ucząc się bezpieczeństwa od najmłodszych lat.



Terminy spotkań z Rodzicami w roku szkolnym 2013/2014 - I półrocze

29.10.2013 - wywiadówka: godz.17.30

26.11.2013 - dzień otwarty:17.30 - 18.30

17.12.2013 - dzień otwarty:17.30 - 18.30

28.01.2014 - zebranie ogólne+wywiadówka: 17.00



Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

14.10.2013 - Ślubowanie uczniów klasy I, Dzień Edukacji

02.01-3.01.2014- zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

01.04.2014 - Sprawdzian Szóstoklasisty

02.05.2014 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

24.06.2014 - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze


Spotkanie z rodzicami 24 września 2013 r., godzina 17.00

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW i ĆWICZEŃ

obowiązujących w Szkole Podstawowej w Rusocicach

w roku szkolny 2013/14

Przedmiot i tytuł podręcznika

Autor

Wydawnictwo

Numer dopuszczenia


ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY



Wychowanie przedszkolne :

pakiet „Bawię się i przygotowuję do szkoły”

S. Doroszuk

J. Gawryszewska


Nowa Era

DKOS-5002-39-/03

Religia:

Jesteśmy dziećmi Bożymi”

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian, s. D. Pawłowska

Św. Stanisław

Kraków 2013

AZ-03-01/10-KR-16/13


KLASA PIERWSZA



Edukacja wczesnoszkolna :

,,Nowe Już w szkole 1” (pakiet)

Bura, Jasny, Kwil, Piotrowska

Szymańska

Nowa Era

Isemestr 56/1/2009

IIsemestr 56/2/2009


Język angielski :

,,Super Sparks 1”

+ zeszyt ćwiczeń

M. Szpotowicz

    Szulc-Krupaska

Oxford

638/1/2013

Religia:

,,Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” podręcznik + ćwiczenia

ks.T. Panuś, ks. A. Kielian

ks. Panuś, Kielian


Św. Stanisław

Kraków 2012

AZ-11-01/10-KR-2/12



Zajęcia komputerowe

M. Kęska

Nowa Era

228/1/2012/z1



KLASA DRUGA



Edukacja wczesnoszkolna:

,,Nowe już w szkole 2” (pakiet)

    M. Piotrowska

    M. Szymańska

Nowa Era

I semestr

56/3/2010

II semestr

56/4/2010

Język angielski :

,, New Sparks 2”

+ zeszyt ćwiczeń

M. Szulc- Kurpaska

    M. Szpotowicz


Oxford

12/2/2009


Religia :

,,Kochamy Pana Jezusa”

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian


Św. Stanisław

KR-12-01/10/13


Zajęcia komputerowe

M. Kęska

Nowa Era

228/2/2010


KLASA TRZECIA



Edukacja wczesnoszkolna:

,,Nowe już w szkole 3” (pakiet)

    M. Piotrowska

    M. Szymańska


Nowa Era

56/5/2011

Język angielski :

,,New Sparks 3”

+ zeszyt ćwiczeń

M. Szulc- Kurpaska

    M. Szpotowicz

Oxford

12/03/2009

Religia :

,,W drodze do wieczernika, Jezusowa wspólnota serc”

podręcznik + ćwiczenia

ks. Wł. Kubik


WAM Kraków

875/2004

Zajęcia komputerowe

M. Kęska

Nowa Era

228/3/2011




KLASA CZWARTA



Zajęcia techniczne:

,,Odkrywamy na nowo”

1) część komunikacyjna

2) część techniczna

U. Białka , J. Chrabąszcz


OPERON









384/1/2011

384/2/2012

Religia :

,,Słuchamy Pana Jezusa”-katechizm

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian


Św. Stanisław

AZ-21-01/10-KR-3/12

Język angielski

,,New English Zone 1”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

wydanie egzaminacyjne

R. Nolasco


Oxford





279/1/2012/z1


Matematyka :

Matematyka 2001”

podręcznik + zeszyty ćwiczeń 1 i 2

Jerzy Chodnicki

Mirosław Dąbrowski i inni


WSiP

303/1/2010


Przyroda :

Na tropach przyrody.”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

M. Więckowski

Marcin Braun,

Wojciech Grajkowski


Nowa Era

554/1/2012



Język polski :

Między nami”

podręcznik nowa podstawa + zeszyt ćwiczeń cz. 1 i cz. 2

A. Murdzek

A. Łuczak

GWO





445/1/2012




Historia:

Wczoraj i dziś”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń ucznia

Grzegorz Wojciechowski


Nowa Era

443/1/2012

Plastyka :

,, Lubię tworzyć” -podręcznik

Wojciech Sygut

Marzena Kwiecień

Grupa Edukacyjna S.A

397/1/2011

Muzyka :

,,Ciekawi świata”

podręcznik +zeszyt ćwiczeń

Justyna Górska - Guzik


OPERON

431/1/2012

Zajęcia komputerowe:

,,Zajęcia komputerowe z pomysłem”


P. Wimmer, A. Wysocki


WSiP

477/1/2012


KLASA PIĄTA



Religia :

,,Wierzymy w Pana Boga”- katechizm

ks. T. Panuś, ks. A. Kielian

A. Berski

Św. Stanisław

KR-22-01/10KR-11/13




Język angielski :

,,New Englisch Zone 2”

wydanie egzaminacyjne + zeszyt ćwiczeń

Rob Noasco

Oxford

279/2/2013/z1




Matematyka:

,,Matematyka 2001”

praca zbiorowa + zeszyty ćwiczeń 1 i 2 + zbiór zadań

Praca zbiorowa


WSiP

303/2/2010

Przyroda :

,,Na tropach przyrody”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

    M. Braun, W. Gajkowski M. Więckowski


Nowa Era

554/2/2013

Język polski :

,,Między nami”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń


A. Murdzek

A. Łuczak


GWO

445/2/2013

Historia :

,,Wczoraj i dziś”

podręcznik + zeszyt ucznia


G. Wojciechowski


Nowa Era

443/2/2013

Muzyka :

,,Ciekawi świata”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

J. Górska- Guzik


Operon

431/2/2013


Plastyka :

,,Lubię tworzyć”- podręcznik

M. Sygut

M. Kwiecień


WSiP

397/2/2013


Zajęcia techniczne:

,,Ciekawi świata”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń

L. Łabecki, M. Łabecka


Nowa Era



295/2010

edycja 2012

Zajęcia komputerowe :

,,Odkrywamy na nowo”

W. Hermanowski

G. Hermanowska


OPERON

356/2011


Wychowanie do życia w rodzinie:

Wędrując ku dorosłości”

Red. T Król

E. Purzycka, M. Selke

Rubikon

189/99


KLASA SZÓSTA



Religia

,,Przemienieni przez Boga”

ćwiczenia

Praca zbiorowa



WAM Kraków

437/2004

Język angielski :

New English Zone 3

+ zeszyt ćwiczeń

R. Nolasco


Oxford

279/3/2010

Matematyka :

,,Matematyka 2001”

podręcznik+ zeszyty ćwiczeń 1, 2, 3

J. Chodnicki i inni

WSiP



6/08


Przyroda:

,,Mój świat”

podręcznik + zeszyt ćwiczeń


    D. Kamińska,

    W. Niedzielska

    M. Tuz

Nowa Era

147/04

Język polski :

,,Między nami”

podręcznik + ćwiczenia

A. Murdzek

A. Łuczak


GWO

245/2/2013

Historia „Poznajemy świat wokół nas”

podręcznik+ćwiczenia

A. London – Czajka

W. Mędrzecki

WSiP


405/03


Muzyka :

,,Muzyczny świat”

podręcznik z ćwiczeniami

T. Wójcik


MAC Edukacja

313/02

Plastyka :

Plastyka kl. 6

St. Stopczyk


WSiP

290/00


Technika :

Technika 4-6, zeszyt ćwiczeń

Lech Łabecki


Nowa Era

1/03/07/B

Wychowanie do życia w rodzinie:

Wędrując ku dorosłości”

Red. T. Król

E. Purzycka, M. Selke

Rubikon

189/99

Informatyka:

,,Informatyka 2000”

J. Białowąs

K. Chmielewska

Czarny Kruk

206/99






Uchwała Rady Pedagogicznej z dnia 12.06.2013 r.



5.03.2013- spotkanie z rodzicami, godz. 17.30
16.04.2013- dzień otwarty, godz. 17.30-18.30



Terminy spotkań z Rodzicami
w II okresie
w roku szkolnym 2012/2013

05.03.2013 - dzień otwarty w godz. 17.00 – 18.00
16.04.2013 - dzień otwarty w godz. 17.00 – 18.00
14.05.2013 - wywiadówka - godz.: 17.00



Sprawozdanie z realizacji działań podejmowanych w ramach konkursu ,,Odblaskowa szkoła''


wrzesień - październik 2012 roku


Opracowała Maria Turaczyk

szkolny koordynator konkursu



KRYTERIA GŁÓWNE


1. Wyposażenie uczniów w kamizelki odblaskowe.

Połowa uczniów naszej szkoły jest wyposażona w kamizelki odblaskowe.


2. Wyposażenie w elementy odblaskowe. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w elementy odblaskowe - breloczki różnych kształtów i kolorów i opaski. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali odblaskowe opaski w trakcie spotkania z Policją. Pozostałym uczniom elementy odblaskowe zakupili rodzice.











KRYTERIA DODATKOWE


1.Organizacja w trakcie trwania akcji ogólnoszkolnego konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie trwania akcji w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny w dwóch kategoriach wiekowych: prace uczniów klas młodszych i prace uczniów klas starszych
W kateg
orii klas młodszych nagrodzeni zastali:
I miejsce- Dobrosława Starowicz, klasa III
II miejsce- Nikola Porzycka, klasa II
III miejsce- Julia Rams, klasa I

W kategorii klas starszych dyplomy otrzymali:
I miejsce- Adrian Bukowski, klasa IV
II miejsce- Natalia Starowicz, klasa IV
III miejsce- Paulina Starowicz, klasa IV











Drugim konkursem był konkurs dla klas, polegał na przygotowaniu plakatu

w dowolnej technice plastycznej. Plakat miał nawiązywać tematycznie do zasad bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły.

Pierwsze miejsce zajęła klasa druga. Drugie - klasa czwarta, a trzecie miejsce zajęła klasa trzecia.







































2. Organizacja w trakcie trwania akcji konkursu wiedzy o bezpieczeństwie

w ruchu drogowym dla uczniów klasy II i III.

W konkursie wiedzy dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie klasy trzeciej:

Aleksandra Nienartowicz i Paweł Nowak

Drugie miejsce zajęli: Szymon Wyroba, uczeń klasy drugiej i Joanna Znamirowska, uczennica klasy trzeciej.

Trzecie miejsce zajął uczeń klasy drugiej- Kacper Kraczka.


3. Konkurs na najbardziej odblaskową klasę w szkole.

W ramach konkursu Szkolna Policja Odblaskowa codziennie przez dwa tygodnie sprawdzała, ilu uczniów z poszczególnych klas nosi kamizelki lub elementy odblaskowe.







Najbardziej odblaskową została klasa trzecia- 96% uczniów klasy nosi odblaski. Drugie miejsce zajęła klasa druga- 95% a trzecie klasa szósta- 94% uczniów nosi odblaski.




4.Organizacja zajęć pozalekcyjnych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Dodatkowe zajęcia związane

z bezpieczeństwem ruchu drogowego realizowane były w czasie zajęć świetlicowych. Na zajęcia te uczęszczają uczniowie klas I-III i właśnie z nimi rozmawiano na temat zasad ruchu drogowego, poruszania się po drodze, prowadzono gry i zabawy uczące bezpiecznego zachowania się na drodze. Dzieci wykonywały znaki drogowe, oglądały filmy edukacyjne oraz uczyły się udzielać pierwszej pomocy.







5. Ogólnoszkolny turniej wiedzy o ruchu drogowym dla klas II- VI

Na podsumowanie akcji "Odblaskowa szkoła" zorganizowano w szkole turniej wiedzy o ruchu drogowym. W trakcie turnieju przedstawiciele klas odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, układali puzzle, rozpoznawali i malowali znaki drogowe. W ogólnoszkolnym turnieju wiedzy

o ruchu drogowym pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy trzeciej, drugie miejsce uczniowie klasy drugiej, a trzecie uczniowie klasy czwartej.

Turniej wiedzy poprzedziła krótka inscenizacja, przygotowana przez uczniów klasy drugiej, ukazująca właściwe zachowanie na drodze.
















































6. Lokalna promocja idei konkursu "Odblaskowa szkoła".

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu. Najpierw uczniowie i rodzice zostali poinformowani o konkursie, potem w salach lekcyjnych i na korytarzu zostały umieszczone gazetki na temat bezpiecznego korzystania

z dróg oraz promujące zasady przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

I

dea konkursu była także promowana na stronie internetowej szkoły.


PLAN SPOTKAŃ Z RODZICAMI W PIERWSZYM OKRESIE:

30.10.2012- godz. 17.00- spotkanie z wychowawcami
27.11.2012- godz. 17.00-18.00- dzień otwarty
18.12.2012- godz. 17.00- spotkanie z wychowawcami
08.01.2013- godz. 17.00- wywiadówka półroczna


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013:

02.11.2012
04.04.2013- SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
02.05.2013
31.05.2013
25.06.2013